Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya’nın İçme Suyu Ve Arıtma Sorunu Çözülüyor

Giriş Tarihi: 27.4.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:47
Alanya’nın İçme Suyu Ve Arıtma Sorunu Çözülüyor
DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Antalya’nın Alanya ilçesinde yapımı sürdürülen içme suyu ve arıtma tesisi inşaatları ile ilgili açıklama yapan Bölge Müdürü Turkay Özgür, ilçenin 2045 yılına kadar içme suyu sorunun ortadan kaldırılacağını söyledi.
Alanya ilçesinin 2045 yılına kadar içme suyu sorununu ortadan kaldıracak olan isale hattı ve arıtma tesisi inşaat çalışmalarının sorunsuz devam ettiğini kaydeden DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, “Alanya içme suyu isale hattı İnşaatımız tamamlandığında Alanya ilçe merkezinde 2045 yılına kadar 484 bin 610 kişinin içme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyacı karşılanmış olacaktır” dedi. Çalışmalar kapsamında 10 bin 350 metre boru döşendiğini ve 13 adet vantuz, 14 adet tahliye, 2 adet hat vanası yapısının imalatının tamamlandığını kaydeden Özgür, şunları söyledi:
“Alanya İçme suyu isale hattımızın fiziki gerçekleşmesi yüzde 79 seviyesindedir. Alanya içme suyu arıtma tesisimizde de çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde devam etmekte olup, bu proje ile Dim Barajı’ndan alınacak günlük 90 bin metreküp ham suyun insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelik esaslarına uygun olarak içme suyu sağlayacak olan Alanya içme suyu arıtma tesisi inşa edilmektedir. Arıtma tesisi 2045 hedef yılına göre iki kademeli toplam 150 bin metreküp/gün kapasiteli olarak tasarlanmış olup, proje kapsamında birinci kademesi olan 90 bin metreküp/günlük kısmı yapılacaktır. Arıtma tesisi çalışmalarımızda tesviye kazısı çalışmaları tamamlanmış olup, temel kazısı çalışmaları devam etmektedir. İnşaatımızda fiziki gerçekleşme olarak yüzde 20 seviyesini yakalamış bulunmaktayız. İnşallah en kısa zamanda İsale hattımızı ve arıtma tesisimizi tamamlayarak Alanya İlçemizin 2045 yılına kadar içme suyu ve arıtma sorununu ortadan kaldırıp, vatandaşlarımızın istifadesine sunmuş olacağız.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya’nın İçme Suyu Ve Arıtma Sorunu Çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN