Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akaydın’ın Açık Oturum Davetine Türel’den ’Aklan Da Gel’ Çağrısı

Giriş Tarihi: 28.4.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 09:22
Akaydın’ın Açık Oturum Davetine Türel’den ’Aklan Da Gel’ Çağrısı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mustafa Akaydın’ın hakkındaki iddialarla ilgili kendisini televizyonda açık oturuma davetine, "Önce aklansın sonra karşıma çıksın" şeklinde cevap verdi.Türel, TV stüdyolarının mahkeme salonu olmadığını belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Hakkında ihaleye fesat,irtikap,hile,menfaat sağlamak ve trilyonlarca liralık zimmet iddiası bulunan bir kişi bunların hesabını bağımsız yüce yargı önünde vermelidir. Akaydın’ın söylediği gibi benim hakkımda da bazı sayıştay sorguları ve kendisinin uydurduğu iftira dosyaları vardı.Ancak ben hepsinden aklandıktan sonra milletvekili adayı oldum.Temiz toplum temiz siyaset diyorsak ona yakışan, Menderes Türel’in yaptığı gibi önce hakkındaki 35 dosyadan aklanıp sonra milletvekili olmasıdır. Bu dosyalardan aklandıktan sonra her zaman TV stüdyolarında karşısına çıkarım. Menderes Türel ne hakim ne de savcıdır.TV stüdyoları da mahkeme salonu hiç değildir. İhaleye fesat,irtikap,menfaat sağlamak,zimmet iddiaları ile ilgili suçların cevabının verileceği makam bağımsız yüce Türk yargısıdır. Akaydın,”ihaleye fesat,irtikap gibi suçlarla ilgili hakkımda dosya yoktur” diyemediğine göre, bu iddiaların cevabını bana değil yetkili mercilere vermelidir” dedi.
Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın "Kimin elinde ne bilgi, belge varsa yetkili mercilere iletmelidir.Ortada bir yolsuzluk varsa kapatılsın demiyorum" sözlerine de açıklık getiren Türel, ”Baykal ne güzel söylemiş. Zaten bizde elimizdeki evrakları Akaydın yargılansın diye ilgili mercilere ilettik. Ancak o hakkındaki iddialarla ilgili hesap vermekten milletvekili olup kaçmak istiyor" dedi.
Türel,"Sayın Baykal’ı, kendisine geçmişte ağır hakaretler eden Akaydın’ın hesap vermekten kurtulamaması için, CHP’ye oy vermemeye davet ediyorum. Bu vebali almak istemiyorsa, kikendisi kuvvetle muhtemel seçilecek bir sırada, CHP’ye oy vermeyerek, boş oy atarak Akaydın’ın hesaptan kaçma sorumluluğunun vebalinden kurtulabilir" şeklinde konuştu.
Geçmişte yaptığı açıklamalarda da Akaydın’la karşı karşıya gelmesi için önce aklanması gerektiğini söyleyen Türel "Bu gerçekleşmeden elini bile sıkmam. ‘Elinin kiri elime bulaşır’ dediğim birinden önce aklanmasını beklemek insani ve siyasi görevimdir" diye sözlerini tamamladı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akaydın’ın Açık Oturum Davetine Türel’den ’Aklan Da Gel’ Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN