Futbolun Yıldızları Kepez’den Çıkacak

Giriş Tarihi: 4.5.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 11:59
Futbolun Yıldızları Kepez’den Çıkacak
Kepez Belediyesi’nin futbol alt yapısına yeni yetenekler kazandırmak hedefiyle düzenlediği “Kepez’in Yıldızları” projesinde, 4 binden fazla çocuk Kepez Belediyesi Spor Kulübü himayesinde özel eğitimden geçirilecek.
İlçedeki okullarda yapılan yetenek testinden geçen 1160 ilköğretim öğrencisi ile 3 bin ortaokul öğrencisi, projeye dahil edildi. Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer ile Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, futbolda gelecek vaat eden çocuklara forma dağıtım törenine katıldı. Hasan Doğan Stadı’ndaki törende, konuşan Başkan Tütüncü, sadece Antalya’ya değil, Türkiye’ye örnek olacak bir spor projesi gerçekleştirdiklerini belirtti.
İlçedeki okullardan yaptıkları yetenek taramasıyla belirlenen yetenekli öğrencilere profesyonel futbol kariyeri yapmalarının önünü açtıklarını vurgulayan Başkan Tütüncü, “İnşallah bu çocuklar gelecekte ülkemizi uluslararası arenalarda temsil ederek karşımıza çıkacaklar. Bizim önceliğimiz bu yavrularımız. Her çocuğu kendi çocuğumuz gibi görüyoruz. Onların mutluluğu sizin, sizin mutluluğunuz hepimizin mutluluğudur” diye konuştu.
EĞİTİM KALİTESİ BELEDİYEYLE YÜKSELİYOR
Kepez’deki 91 bin öğrenci ordusunun sayıca Antalya’nın en büyüğü olduğunu hatırlatan Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, belediyenin desteğiyle milli eğitimin kalitesinin artmasına değindi. Çocukların geleceğiyle ilgili çok anlamlı bir gün yaşadıklarını ifade eden Tuncer, “Belediyemiz desteğiyle milli eğitim alanında yaptığımız çalışmalarla, eğitim kalitesini her geçen gün yükseltiyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu projede de 70 bin öğrencimizin yetenekleri tespit edildi. Birinci ayağında ilkokul düzeyindeki yetenekli çocuklara forma dağıtılıyor. Ardından ortaokul düzeyinde aynı tören olacak. Ortaokuldan 3 bin öğrenci seçildi. Çok önemli bir proje” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Futbolun Yıldızları Kepez’den Çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN