Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Animder Yönetim Kurulu Başkanı Emekli’den Kınama

Giriş Tarihi: 18.5.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 13:49
ANİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli, yaptığı yazılı açıklamada, Muhammed Mursi, Yusuf El Kardavi ve İhvan-ı Müslimin liderleri için verilen idam kararlarını kınadıklarını bildirdi.
Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ANİMDER) olarak hep, zulmün, haksızlığın karşısında durduklarını belirten Mustafa Emekli açıklamasında, “Her zaman milletimizin vicdanının olduğu yerden ses verdik. Çünkü biz vicdanıyla muhasebesini yapanın, Hak yoldan ayrılmadığını bilen bir ümmet olarak İmam Hatiplerde yetiştik. Bugün yine vicdanların haykırdığı yerden sesleniyor, Muhammed Mursi, değerli alim Yusuf El Kardavi ve İhvan-ı Müslimin liderleri için verilen idam kararlarını kınıyoruz. Biz Müslümanlar dünya hayatını geçici olarak görüyor, eceli takdir edenin Rabbimiz olduğuna inanıyoruz ki bu sebeple ölüm bizler için korkulacak bir durum değildir. Bizler için Şehitlik ölümsüzlüktür. Peygambere komşu olmaktır. Unutmayalım ki dünya tarihinde nerede bir zulüm olduysa bu zulmü gerçekleştirenler Abad olmamışlardır ve bundan sonrada olmayacaklardır” ifadelerine yer verdi.
Mısır halkının seçtiği lider Mursi’ye verilen bu haksız kararın Allah’ın izni ile uygulanamayacağını belirten Emekli açıklamasında şunları kaydetti:
”Mısırlı kardeşlerimizin bu zulme karşı mutedil tavrı vicdanlarda karşılığını bulacak ve Allah’ın yardımı ile önümüzdeki yıllar adaletin tecelli ettiği yeni dönemlere vesile olacaktır. Bu idam kararlarına ANİMDER ve tüm İmam Hatipliler olarak sessiz kalmayacak ve uygulanmaması için dualarımızla, faaliyetlerimizle destek olacağız. Zulmün asla devam edemeyeceğine olan inancımızla tüm İmam Hatip camiası olarak halkımızla beraber Mısırlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Allah İnananların yardımcısıdır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Animder Yönetim Kurulu Başkanı Emekli’den Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN