Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’deki Şefkat Ve Huzur Evinin Karkas İnşasının Yüzde 60’ı Tamamlandı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Kepez’deki Şefkat Ve Huzur Evinin Karkas İnşasının Yüzde 60’ı Tamamlandı
Kepez Belediyesi’nin, mimarisi Darülaceze’den esinlenerek hazırladığı Şefkat ve Huzurevi’nin karkas inşasının yüzde 60’lık kısmı tamamlandı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, seçim vaadi 70 proje arasında yer alan tesisin temeli, 24 Nisan’da atılmıştı. Yüklenici firma, 2 aya yakın bir sürede Şefkat ve Huzurevi’nin karkas inşasının yapımında 60’lık seviyeye geldi. İhale şartnamesinde tesisin inşasının 6 ayda tamamlanmasının öngörüldüğü belirtildi. Bakacak kimsesi olmayan yaşlılara hizmet verecek olan tesis, Kütükçü Mahallesi’nde 2 bin 400 metrekarelik arsa üzerine inşa edildiği, 50 yataklı tesisin mimarisinin, II. Abdülhamit’in fermanı üzerine Okmeydanı’nda kurulmuş olan Darülaceze’den esinlenerek hazırlandığı bildirildi. Şefkat ve Huzurevi’nde, televizyon odaları, hobi atölyeleri, kütüphane, dinlenme ve sohbet mekanlarının yanı sıra bahçeli kafeterya, revir, hemşire odası, ibadethane, yemekhane, psikolog ve diyetisyen odaları, çamaşırhane, idari ofisler ile 50 yatak kapasiteli dinlenme yatak odaları yer alacağı kaydedildi.
Kepez Belediyesi’nin, barınma ve temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayacağı yaşlıların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için de tesiste çeşitli etkinlikler düzenleyeceği ifade edilirken, bu etkinliklerden biri olan Manevi Evlat Projesi ile çocuklar ve gençlerin yaşlılarla bir araya getirileceği vurgulandı.
Tesisin maliyetinin, iç tefrişatıyla birlikte yaklaşık 3 milyon lira olmasının beklendiği açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’deki Şefkat Ve Huzur Evinin Karkas İnşasının Yüzde 60’ı Tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN