Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konyaaltı Geyikbayırı Karadere Göleti Gövde Dolgusu Tamamlandı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:55
Konyaaltı Geyikbayırı Karadere Göleti Gövde Dolgusu Tamamlandı
Gövde dolgusu tamamlanan Konyaaltı Geyikbayırı Karadere Göleti ile ilgili açıklama yapan DSİ 13.Bölge Müdürü Turkay Özgür, gölet ile toplam 4 bin 130 dekar tarım alanının suya kavuşacağını bildirdi.
Karadere Göleti’nin hem sulama hem de bölgede yaşanabilecek olası yangın durumunda faydalanılmak üzere planlandığını belirten DSİ 13.Bölge Müdürü Turkay Özgür, “Gölet inşaatımızın sulama hattındaki çalışmalarımızı da en kısa zamanda tamamlayarak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız” dedi.
Doyran bölgesinin 22 kilometre kuzey batısında yer alan göletin rezervuar ve sulama alanının Sinandeğirmenleri mevkinde olduğunu ifade eden Özgür, şunları söyledi:
“Geyikbayırı Karadere Göleti ve Sulaması projesi ile Sinandeğirmenleri mevkindeki arazilere ait 4 bin 130 dekar tarım arazisinin sulanması amaçlanmaktadır. Ayrıca gölet yangın söndürme amacına yönelik de hizmet verecektir. Karadere Gölet’inde sıyırma kazılarının tamamı, dipsavak kondivisi imalatı ve rölekasyon yolu, tamamlanmıştır. Karadere Göletinde 322 000 metreküp dolgu imalatının tamamı bitirilmiştir. Bu proje tamamlandığında dekar başına yılda 1 315,00 TL gelir artışı sağlanacaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı Geyikbayırı Karadere Göleti Gövde Dolgusu Tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN