Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Macera Parkı’nda Çalışmalar Başladı

Giriş Tarihi: 20.6.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:37
Macera Parkı’nda Çalışmalar Başladı
Kepez Belediyesi’nin, Kent Ormanı’nın yanında 60 dönümlük arazi üzerine inşa ettiği Macera Parkı’nda, aktivitelerin yapılacağı alanların montajına başladı.
Üç farklı yaş grubuna yönelik macera parkurlarının ve aktivitelerin olacağı park, Kent Ormanı ile atış poligonu arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan tahsis edilen 60 dönümlük alana inşa ediliyor.Alt yapı çalışmaları biten parkta, aktivitelerin yapılacağı bölümlerin yapımına başlandığı belirtilirken, Macera Parkı’nda 4-8 yaş çocuklar için eğlence amaçlı, 10 etaplı ip parkuru olacağı, 8-12 yaş grubundaki çocukların da 11 farklı parkurdan oluşan ip parkurunda eğlenme ve macera yaşama imkanı bulacağı bildirildi.
Parkta macera yaşamak isteyenlere zipline (yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya çekilmiş çelik halat vasıtası ile harness giyerek, kendi ağırlığınızla yerçekimi yardımıyla kayma aktivitesi) imkanı da sunulacağı belirtildi. 12 yaş üzerindeki maceraseverler için parkta, 15 farklı ip parkuru, tırmanma duvarı ve iple atlama kulesi yer alacağı da ifade edildi.
2015 yılı içerisinde maceraseverlere kapısını açacak olan parkta, yer oyunları, kaykay pistleri, süs havuzu, oturma yerleri ve spor alanları da olacağı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Macera Parkı’nda Çalışmalar Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN