Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’de Üç Okul, Eylül’de Öğrenci Kabul Edecek

Giriş Tarihi: 24.6.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:21
Kepez’de Üç Okul, Eylül’de Öğrenci Kabul Edecek
Kepez’de Çamlıbel Anadolu Lisesi ile Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Spor Lisesi ve 24 derslikli ilkokul, yeni eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerle buluşacak. Üç okulun da karkas inşaatları tamamlanırken, ince işçiliğinde ise sona gelindiği bildirildi.
Kepez Belediyesi ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Çamlıbel Mahallesi’ne kazandırılan 24 derslikli Anadolu Lisesi’nin, bölgede 30 yıldır beklenen bir yatırım olduğu belirtilirken, Kepez Belediyesi tarafından okul arsasındaki mülkiyet problemini çözmesi ile yapılabilir hale geldiği belirtildi. 27 Haziran 2014’te temeli atılan ve 5 kattan oluşan okul binasının kaba inşaatının tamamlandığı, ince işçiliğinde ise sona gelindiği açıklandı. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ise 2B ile ilgili mülkiyet probleminin çözümünden sonra yapımına başlanan 16 derslikli Spor Lisesi, 100 kişilik pansiyon binası ile 24 derslikli ilkokul yatırımlarında da karkas inşaatlarının tamamlandığı, ince işçilikte sona gelindiği bildirildi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2B ile ilgili mülkiyet probleminin yaşandığı mahallelerde okul ve benzeri kamu yatırımlarının yapılamadığını hatırlatarak, "2B problemi ortadan kalkınca eğitim yatırımları 2B’nin çözüldüğü mahallelerde yapılabilir hale geldi. 2B sıkıntısından kurtardığımız Fevzi Çakmak Mahallesi’ne de 100 kişilik pansiyonu olan 16 derslikli Spor Lisesi ve 24 derslikli ilkokul ve ortaokul, Çamlıbel Mahallesi’ne de 24 derslikli lise kazandırdık. Bu mahallelerde vatandaşlar çocuklarını uzak noktalardaki okullara gönderiyorlardı. Şimdi çocuklar kendi bölgelerinde eğitim alabilecekler. Sözümüzü verdik. İki mahalleye talep ettikleri okul binalarını kazandırdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’de Üç Okul, Eylül’de Öğrenci Kabul Edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN