Yelda’nın Adı, Baba Evinin Bulunduğu Sokakta Yaşayacak

Giriş Tarihi: 24.6.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:19
Yelda’nın Adı, Baba Evinin Bulunduğu Sokakta Yaşayacak
Geçtiğimiz Mart ayında İstanbul’daki evinde ölü bulunan ünlülerin diyetisyeni Yelda Kahvecioğlu’nun adı, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde baba evinin bulunduğu sokağa verildi.
Taziyesine gittiği sırada Kahvecioğlu’nun adını baba evinin bulunduğu sokağa vermek istediklerini ve bunu belediye meclisine sunacaklarını belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, sözünü tuttu ve konuyu meclise getirdi. Yapılan görüşmelerin ardından baba evinin bulunduğu Toros Sokak’ın isminin "Yelda Kahvecioğlu Sokak" olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi.
"ANİ ÖLÜMÜ DERİN ÜZÜNTÜ OLUŞTURDU"
Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Çelik, "Yelda kardeşimiz ilçemizin yetiştirdiği başarılı kişilerden biriydi. Ani ölümüyle tüm ilçede derin bir üzüntü oluştu. Taziyesine gittiğimizde adını yaşatacağımıza dair söz vermiştik. Baba evinin bulunduğu sokağa kendisinin ismini vermeyi meclisimiz uygun gördü. Kararın ardından sokağın ismini değiştirdik ve tabelasını astık. Bu vesileyle bir kez daha merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yelda’nın Adı, Baba Evinin Bulunduğu Sokakta Yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN