Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz Üniversitesi’nden Avrupa Birliği Proje Yazma Eğitimi

Giriş Tarihi: 25.6.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
Akdeniz Üniversitesi’nden Avrupa Birliği Proje Yazma Eğitimi
Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, 09-11 Eylül 2015 tarihleri arasında Avrupa Komisyonu Kalite Belgesi ödüllü Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezi’nde Erasmus+ Proje Yazma Eğitimi düzenleyecek.
Eğitimin, Erasmus+ Projelerinde aktif olmak isteyen kişilere yönelik olarak gerçekleştirileceği belirtilirken, üç gün sürecek eğitimde katılımcılara proje fikri geliştirme ve uygulamalı olarak Erasmus+ KA2 başvuru formunun uygun proje diliyle nasıl doldurulacağı konularının aktarılacağı ifade edildi.
Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan, AÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin son yıllardaki AB projeleri ile Türkiye’deki üniversiteler arasında fark oluşturduğunu söyledi. Prof. Dr. Özkan, Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin faaliyet alanları ile ilgili olarak eğitim programları düzenlediğini ve diğer üniversitelerden danışmanlık talebi aldıklarını dile getirdi.
Uluslararası İlişkiler Ofisi olarak, 2014-2020 yılları arasında devam edecek olan Erasmus+ Programı kapsamında gerçekleştirilecek projelerde aktif olarak yer alacaklarını ve proje başvurusu yapacak olan akademik birimlere de danışmanlık hizmeti vereceklerini aktaran Prof. Dr. Özkan, şunları kaydetti:
“2015 başvuru döneminde 5 koordinatörlük ve 15 ortaklık olmak üzere toplamda 20 adet KA1 ve KA2 proje başvurusu yapan Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi yoğun talebi dikkate alarak bilgi ve deneyimlerini diğer tüm paydaşlar ile paylaşmak amacıyla bu eğitimi düzenlemeye karar vermiştir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz Üniversitesi’nden Avrupa Birliği Proje Yazma Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN