Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçılara Maliyetleri Düşürme Teknikleri Eğitimi

Giriş Tarihi: 26.6.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
İhracatçılara Maliyetleri Düşürme Teknikleri Eğitimi
Ekonomi Bakanlığı desteğiyle Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından yürütülen Batı Akdeniz Maden İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi çerçevesinde katılımcı firmaların temsilcilerine “Maliyet Analizi ve Maliyet Düşürme Teknikleri” ile “Satış-Pazarlama Teknikleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi” konulu eğitim verildi.
Eğitim programına katılan BAİB Maden Komitesi Başkanı Ercan Akın açılış konuşmasında, URGE Projesi’nin ve proje çerçevesinde verilen eğitimlerin önemine değindi. Akın, eğitim programının ardından proje katılımcıları ile birlikte yurt dışında fuarlara giderek, ihracatı artıracak çalışmaların gerçekleştirileceğini bildirdi.
Uzman Şefik Ergönül tarafından verilen eğitimde, katılımcılara örneklerle maliyet kavramı, maliyetin sınıflandırılması, maliyetin analiz teknikleri, maliyetlerin tahmini, direk malzeme maliyeti, maliyet azaltma yöntemleri, genel üretim giderleri, fiyat ve oluşumu, fiyat analizi hakkında bilgi verildi.
Eğitim programının ikinci bölümünde ise sektör analizi, pazar araştırmaları, pazar ve satış stratejileri belirleme, müşteri ile değer oluşturmak, sürekli iyileştirme, müşteri ile etkin iletişim kurma, müşteri sadakatini saklama, ihtiyaç-fayda-kalite bileşkesi konularına değinildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçılara Maliyetleri Düşürme Teknikleri Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN