Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÜ Rektörlüğü 5 Bin TL Manevi Tazminat Ödeyecek

Giriş Tarihi: 1.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
AÜ Rektörlüğü 5 Bin TL Manevi Tazminat Ödeyecek
2013 yılında Akdeniz Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı iken birinci basamak sağlık hizmeti veren medikososyale sürgün edilen ve hastanedeki görevine son verilen Prof. Dr. Ertan Yılmaz, Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü aleyhine açtığı hem işe geri dönüş davasını hem de sembolik tazminat davasını kazandı.
2013 yılında Akdeniz Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı iken birinci basamak sağlık hizmeti veren mediko-sosyale sürgün edilen ve hastanedeki görevine son verilen Prof. Dr. Ertan Yılmaz, yürütülen mücadele sonucunda medikososyale görevlendirmesi hukuka aykırı bulunmuş ve görevine geri dönmüştü.
PARAYI BAĞIŞLAYACAK
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü aleyhine ayrıca sembolik tazminat davası açan Prof. Dr. Ertan Yılmaz’a Antalya Bölge İdare Mahkemesi 5 Bin TL manevi tazminat ödenmesine karar verdi. Konuyla ilgili her şeyin ortada olduğunu belirten Prof. Dr. Yılmaz, "Bu tür olumsuzlukları hiç kimsenin yaşamamasını diliyorum. Bu süreçte destek olan herkese, doğrudan müdahil olan Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi, Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Öğretim Elemanları Derneği, Antalya Tabip Odası, Türk Dermatoloji Derneği, Deri ve Zührevi Hastalıklar derneklerine ve bu davalardaki avukatlarıma sonsuz teşekkür ederim" dedi.
Prof. Dr. Ertan Yılmaz, tazminat davasını sembolik olarak açtığını da dile getirerek, tazminat olarak alacağı parayı Antalya Sakatlar Derneği’ne bağışlayacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ Rektörlüğü 5 Bin TL Manevi Tazminat Ödeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN