Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksu Çayı Islah Ve Toplulaştırma Çalışmaları

Giriş Tarihi: 10.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Aksu Çayı Islah Ve Toplulaştırma Çalışmaları
Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürlüğü Aksu Çayında Islah ve Toplulaştırma çalışmalarına devam ediyor.
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Aksu Çayında devam eden Islah ve Toplulaştırma Çalışmalarını inceledi. Bölge Müdürü Özgür; Aksu Çayı Islah ve Toplulaştırma Projesinin çok önemli ve örnek bir proje olduğunu söyledi.
Özgür, “Aksu Çayı Islah çalışmalarında kazının yüzde 48’i, dolgu çalışmalarının yüzde 48’i ve taş tahkimat işininde yüzde 35’i tamamlandı. Sanat yapılarımızda ise 4 adet köprünün Fore kazıkları, Temel Beton imalatları ile Küçük Aksu Deresi bağlantısı hariç 3 adet köprünün elevasyon betonları döküldü. Aksu Çayı ıslah çalışmalarımızda fiziki gerçekleşme olarak yüzde 39 seviyesine ulaştık” dedi.
Aksu’da bulunan 28 mahallenin blok planının hazırlandığını hatırlatan Özgür, “hazırlanan parselasyon planlarının 11 (mahalle) de 1. askı işlemleri tamamlanmış olup, 9 köyde ise planlar 1. askı ilan aşamasına gelmiştir. Diğer 8 mahallede parselasyon palanları hazırlık aşamasındadır. Bu proje tamamlandığında hem bu bölgede çok düzenli parseller oluşmuş olacak, hem de Aksu Çayı civarı güzel bir görünüme kavuşacak. Toplulaştırma çalışmalarımız ile vatandaşlarımızın toprağı daha da değerli hale gelecektir. Aksu Çayı Taşkın Koruma projemiz ile Aksu İlçesi, civar köyleri, tarım arazileri ve turizm alanlarının taşkınlardan korunması sağlanacak. Aynı zamanda ülkemizde düzenlenecek ulusal ve uluslararası kongrelerin, panellerin, toplantıların ve seminerlerin organize edileceği Expo 2016 fuar alanı da taşkınlardan korunacak” diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksu Çayı Islah Ve Toplulaştırma Çalışmaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN