Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya Deniz Ulaşımını Çok Sevdi

Giriş Tarihi: 11.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Antalya Deniz Ulaşımını Çok Sevdi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyalıların hizmetine sunulan Deniz Otobüsleri, Antalya-Kemer arasında bu yıl da tam kapasite çalışıyor. Talepleri karşılamak için bayram sonrası ek seferler konulacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tarafından 1 yıl önce yeniden hizmete sokulan Deniz Otobüsleri, Antalya- Kemer arasında vazgeçilmez bir ulaşım aracı oldu. Her gün karşılıklı iki sefer gerçekleştiren Deniz Otobüsleri neredeyse tam kapasite yolcu taşıyor.
EN ÇOK TURİSTLER KULLANIYOR
Deniz otobüslerine en çok ilgiyi yabancılar gösteriyor. Kendi ülkelerinde deniz ulaşımına alışkın olan turistler Kemer ya da Antalya’ya gelmek için deniz otobüsünü tercih ediyor. Bir çok turist Kemer’den günübirlik Antalya’ya gelerek, kent merkezini ziyaret ediyor.
BAYRAM SONRASI EK SEFER
Deniz Otobüslerinde yolculuk yapmak isteyenler sefer saatinden önce kuyruk oluşturuyor. Antalya Yat Limanı’ndan 09.00 ve 16.00’da, Kemer Marina’dan 10.30 ve 17.30’da hareket eden Deniz Otobüsleri’ne yoğun talep üzerine ek seferler konulması planlanıyor. Şu anda karşılıklı iki olan sefer sayısı Ramazan Bayramı sonrasında dörde çıkarılacak.
HEDEF 40 BİN YOLCU
Tam biletin 10 lira olduğu Deniz Otobüslerinde emekli 7, öğrenci 6 liradan seyahat edebiliyor. 65 yaş üstü vatandaşlar ile engelliler ve polisler ise ücretsiz yararlanabiliyor. Geçen yıl 28 bin yolcunun taşındığını bildiren yetkililer, bu yılki hedefin 40 bin yolcu taşımak olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya Deniz Ulaşımını Çok Sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN