Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Milli Eğitimden Muhakkiklik Kursu

Giriş Tarihi: 11.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Milli Eğitimden Muhakkiklik Kursu
Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde görev yapan okul müdürü ve müdür yardımcılarına soruşturma teknikleri ve muhakkiklik kursu verildi.
Manavgat’ta görev yapan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına Maarif Müfettişi İlhan Demli tarafından soruşturma teknikleri ve muhakkiklik kursu verildi. 30 saatlik kursun ardından gerçekleştirilen sertifika töreninde İlçe Milli Eğitim müdürü Muammer Sarıdemir, Devlet Memurluğunun olmazsa olmazlarından birinin Muhakkiklik olduğunu söyledi.
Muhakkikliğe zaman zaman ihtiyaç duyulduğunu belirten Sarıdemir, “Bu konuda idarecilerimizin yetişmeleri gerekiyor. 24 yıllık öğretmenlik sürecimin tamamı idarecilikle geçti. Hiçbir zaman bilmediğimiz bir konuda ben bunu nasıl olsa yaparım demek yerine bilen bir arkadaşımızdan yardım almayı tercih etmeliyiz. Böylelikle en doğrusunu öğrenip en doğrusunu yapma imkanı bulacağız” dedi.
Maarif Müfettişi İlhan Demli ise gerçekleştirilen eğitimin adının Soruşturma Teknikleri ve Muhakkiklik Kursu olduğunu belirterek “Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talep doğrultusunda il milli eğitim müdürlüğü eğitimi vermem için beni görevlendirdi. Son zamanlarda Türkiye genelinde müfettiş sayısının az olması, soruşturma ve incelemelerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle şikayetler büyük artış göstermektedir. Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından soruşturmaların yerinde yani ilçede yapılması için ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından bazı okul müdürü ve müdür yardımcısı arkadaşlar belirlenerek bu kursa katılımları istendi. Soruşturma nasıl yapılır, Ön inceleme, inceleme nasıl yapılır konularında teknik bilgiler verdik” diye konuştu.
Seminerin ardından katılımcılara sertifikaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Milli Eğitimden Muhakkiklik Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN