Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Boztaş’tan Kadir Gecesi Mesajı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Başkan Boztaş’tan Kadir Gecesi Mesajı
Peygamberimiz tarafından Ramazan ayının; evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olarak ifade edildiğini belirten Başkan Boztaş, “Mübarek Ramazan-ı şerifin son günlerine yaklaşırken 13 Temmuz Pazartesi’yi Salı gününe bağlayan gece, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız” dedi.
Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olarak kabul edildiğini ifade eden Boztaş şu ifadelere yer verdi: “Kadir gecesi Rabbimizin insanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Kadir Gecesini idrak ederken; açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu bütün Müslümanların üzerine düşen bir görev ve sorumluluktur. Kadir Gecesi, en faziletli ve kutsal gecelerden biridir. Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. İnanıyorum ki bütün vatandaşlarımız bu mübarek ayın ve bu gecenin hatırına bir hayır yarışı içine olmuşlar; ihtiyaç sahibi insanlarla dayanışma içinde hareket etmişlerdir. Faziletleri saymakla bitmeyen bu mübarek geceyi en iyi şekilde değerlendirmek hepimizin hayrına olacaktır. Bu gecede kırgınlıklara, dargınlıklara son verip, varsa kırık kalpleri de onaralım.
Bu düşünce ile mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Boztaş’tan Kadir Gecesi Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN