Kumluca’da Geleneksel Kadir Gecesi İftarı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 10:58
Antalya’nın Kumluca ilçesinde bu yıl 17.’si gerçekleştirilen geleneksel Kadir Gecesi iftarına 10 bin kişi katıldı.
Kumluca Orhan Günay Parkı Kültür Hanı’nda gerçekleştirilen geleneksel Kadir Gecesi iftarına Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Müftü Abdulmuttalip Peşe ve vatandaşlar katıldı.
İftar yemeğinde giderleri hayırseverler tarafından karşılanan ve ilçedeki lokantalarda pişirilen iki ton tavuk etinden yapılmış kavurma, pirinç pilavı, hurma, 20 bin şişe su ve ayran dağıtıldı.
İftar yemeği öncesi Kumluca Müftülüğü din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim ve ilahiler okundu. Kumluca Müftüsü Abdulmuttalip Peşe ise kardeşlik mesajı verildi. Peşe, dünyanın her bir köşesinde göz yaşı ve kan akan bir dönemde İslam alemi ve Müslümanların daha çok birbirlerine kenetlenmeleri gerektiğini söyledi.
Akşam ezanının okunmasının ardından geleneksel Kadir Gecesi iftar yemeğine katılan binlerce vatandaş hep birlikte iftar açtı.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da 17 yıl önce ilçe halkını aynı sofrada aynı niyetlerle tutulan oruçları birlikte açma ümidiyle başlatılan Kadir Gecesi iftar yemeğine katılımın her geçen gün artarak sürdüğünü ve bugünlere geldiğini söyledi. Kadir Gecesi iftarı ve Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi muhtaç ailelere verilen iftar yemeğinin giderlerinin Kumlucalı hayırseverler tarafından karşılandığını ifade eden Çetinkaya, belediye olarak kendilerinin sadece işin organizesini yaptıklarını belirtti.
Çetinkaya, “Kadir Gecesi ve bayramlar milletimizin birlik ve beraberliğinin pekişmesine vesile olmaktadır. İşte bu yüzden Yüce Allah’a, bize böyle gün ve geceleri verdiği için ne kadar şükretsek azdır. Bu günlerin kıymetini bilip birbirimize daha fazla hoşgörülü ve saygılı davranmalıyız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumluca’da Geleneksel Kadir Gecesi İftarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN