Belenobası’nda 5 Bin 560 Dekar Tarım Alanı Pompajla Sulanacak

Giriş Tarihi: 20.7.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Belenobası’nda 5 Bin 560 Dekar Tarım Alanı Pompajla Sulanacak
Tamamlandığında 5 bin 560 dekar tarım alanını pompaj ile sulayacak olan Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Belenobası Pompaj Sulaması inşaat çalışmaları devam ediyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, inşaatta fiziki olarak yüzde 65 seviyesine ulaşıldığını bildirdi. Manavgat ilçesinin kuzey batısını ve Manavgat Çayı’nın sol sahilini kapsayan, Belenobası Pompaj Sulama inşaatının tamamlandığında Değirmenli, Belenobası ve Saraçlı köylerini kapsayan toplam 5 bin 560 dekar tarım alanının suya kavuşturmuş olacaklarını belirten Özgür, "Çalışmalar tamamlandığında bölgedeki çiftçimiz 2015 yılı birim fiyatları ile dekar başına 1900 TL gelir artışı sağlayacaktır" dedi.
DSİ olarak yaptıkları su yapıları ve özellikle sulama projeleri ile vatandaşın münbit topraklarını suya kavuşturduklarını, yetiştirilen ürün çeşidi ve kalitesinin artmasına vesile olduklarını kaydeden Özgür, "Böylece vatandaşımız daha çok ürün elde ederek ekonomik olarak daha refah bir seviyeye ulaşıyor. Vatandaşımız kazanınca ülkemiz kazanıyor. Dolayısı ile DSİ olarak ülke ekonomisine çok ciddi ekonomik katkılar yapıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen DSİ ve firma elemanlarımıza teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belenobası’nda 5 Bin 560 Dekar Tarım Alanı Pompajla Sulanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN