Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Agc’den Kınama Ve Başsağlığı

Giriş Tarihi: 21.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında 32 kişinin katledilmesi, 104 kişinin yaralanması ile Adıyaman’da bölücü terör örgütü tarafından 1 askerin şehit edilerek, 2 askerin yaralanmasına ilişkin terör olaylarını sert bir dille kınadı.
Yazılı bir açıklama yapan AGF Genel Başkanı ve AGC Başkanı Mevlüt Yeni, terörün bir insanlık suçu olduğuna dikkat çekti. Yeni, “Terörün maalesef rengi, ırkı, dili, dini, mezhebi, siyasi görüşü yok. Bu bakımdan masum halka ve halkı korumakla görevli güvenlik güçlerine yönelik saldırıları hepimizin tek bir sesle lanetlemesi ve kınaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Urfa’nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırının katliam olduğunu belirten Yeni, savaşın yaralarını sarmaya çalışan gençlere yönelik bombalı saldırıyı gerçekleştirenlerin ve arkalarındaki karanlık güçlerin mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğini ifade etti. Mevlüt Yeni, açıklamasında şunları kaydetti:
“Acımız çok büyük. Gencecik çocuklarımız Şanlıurfa’da terörün kurbanı oldu. Diğer yandan Adıyaman’da, yine gencecik bir askerimiz teröristlerin hedefi oldu ve şehit düştü. Kanla ve kaosla beslenen teröristlerin gerçek yüzleri bugün bütün çirkinliğiyle bir kez daha ortaya çıkmıştır. Saldırıda yaşamını yitiren gençlerimize ve şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyorum. Toplum olarak üzerimize düşen görev, terörün arkasındaki karanlık güçleri ortaya çıkartmak ve gerekli cezanın verilmesini sağlamaktır. Milletimizi birbirine düşürmeye, ülkemizi bölmeye, parçalamaya çalışan kirli güçlerin oyunlarına fırsat vermeden, tüm kesimleri sağduyu ve göreve davet ediyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Agc’den Kınama Ve Başsağlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN