Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rhodiapolis Kazı Başkanlığına Mustafa Demirel Getirildi

Giriş Tarihi: 21.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Rhodiapolis Kazı Başkanlığına Mustafa Demirel Getirildi
Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Rhodiapolis antik kentinin kazı başkanlığına, Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel getirildi
Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Müdür Yardımcısı Metin Karataş ve Rhodiapolis antik kenti kazı başkanlığına getirilen Mustafa Demirel, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, 2006 yılından bu yana Rhodiapolis antik kentinde yürütülen kazı çalışmalarından büyük mesafe alındığını, bundan sonraki süreçte de çalışmaların aynı titizlik ve hızlılıkla yürütüleceğini söyledi. Kazı çalışmalarına her zaman Kumluca Belediyesi’nin büyük destek verdiğini ifade eden Acar, “Antik kentin yapılan çalışmada bu kadar güzel bir şekilde ortaya çıkartılmasında şüphesiz belediyemiz ve kazıya destek veren kurumların katkısı büyüktür. Bundan sonraki süreçte de en iyi şekilde çalışmaları sürdüreceğiz. İnşallah çalışmalar tamamlandığında Kumluca tarihi olarak güzel bir yapıya kavuşmuş olacak. Tüm çalışmalarımız bu yönde” dedi.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da, 2006 yılından bu yana Rhodiapolis antik kentinde yürütülen çalışmalarda, kazıya destek veren tüm kurumlarla ahenk içerisinde bir çalışma yapıldığını, bunun sonucu olarak da 30-40 yılda yapılabilecek bir çalışmanın 7-8 yılda gerçekleştiğini söyledi. Çetinkaya, “Rhodiapolis antik kenti kazılarında daha önce iki kazı başkanımız değişti. Her ikisi de görevleri süresinde başarılı çalışmalar imza attılar. Ben bundan sonraki süreçte de aynı şekilde çalışacağımızı ümit ediyorum. Rhodiapolis antik kenti ilçemizin tarihe açılan en önemli kapılarından biri, bundan dolayı belediye olarak buradaki kazılar bizim için önemli, ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rhodiapolis Kazı Başkanlığına Mustafa Demirel Getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN