Antalya Yat Limanı’nda Deniz Temizliği

Giriş Tarihi: 22.7.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Antalya Yat Limanı’nda Deniz Temizliği
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. organizasyonunda Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz dibi temizliği yapılırken, denizden yaklaşık 1 kamyon dolusu çöp çıkartıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Deniz Polisi, Kaleiçi Yat Limanı Dalış Merkezi işbirliğinde gerçekleşen temizlik çalışmasında denizden çıkan nesneler, denizin nasıl kirletildiğinin de göstergesi oldu. Dalgıçların çıkardığı oto lastiği, metal tekne parçacıkları, cam ve pet şişeler, sandalye, şemsiye, makas, çanta gibi nesneler görenleri şaşırttı. Dalgıçlar lastikleri vinç yardımıyla karaya çıkardı. Yaklaşık 1 saat süren dip temizliği boyunca limana teknelerin giriş çıkışı yasaklandı. Temizlik sonunda denizden bir kamyon dolusu çöp çıkartıldı.
İKİ AYDA BİR TEMİZLİK YAPILIYOR
Kaleiçi deniz dibi temizliğinin son bir yıldır düzenli olarak yapıldığını ifade eden yetkililer, Yat Limanı’nın halkın yoğun ziyarette bulunduğu bir yer olması nedeniyle çabuk kirlendiğini ve yaklaşık iki ayda bir deniz dibi temizliği yaparak, denize atılan atıkların çıkarıldığını belirttiler. Teknelerin birbirine çarpmaması için kullanılan lastiklerin sıklıkla denize düştüğünü söyleyen yetkililer, denize atılan pet ve cam şişelerin de en çok karşılaştıkları materyallerin başında geldiğini kaydettiler. Yetkililer, deniz temizliği konusunda vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya Yat Limanı’nda Deniz Temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN