İhracat Seferberliği

Giriş Tarihi: 24.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Batı Akdeniz’in tohum, yaş sebze meyve ve gübre ihracatını artırmayı amaçlayan ‘Tohum ve YMS İhracatının Geliştirilmesi Projesi’nde en önemli aşamaya gelindi.
Ekonomi Bakanlığı destekli URGE Projesi’nde ihtiyaçların belirlenmesi ve eğitim çalışmalarının ardından sıra yurtdışı pazarlama aşamasına geldi. Proje katılımcısı firma temsilcileri ile Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nde (BAİB) düzenlenen toplantıda hedef pazarlar belirlendi. Mevcut pazarlara alternatif pazarlar kazandırmayı amaçlayan proje çerçevesinde firmalar, 2015 yılının son bölümünde İspanya ve İran’a gitme kararı aldı. 2016 yılında ise Almanya, Fas, Çin, Brezilya-Arjantin-Peru üçlüsünden oluşan Latin Amerika’ya gitmeyi kararlaştırdı. 2017 yılında gidilecek ülkelerin arasında ise Güney Afrika ve Tunus ile Cezayir yer alıyor. Seyahatlerde bu ülkelerdeki fuarlara gidileceği gibi inceleme gezileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilecek.
BAİB tarafından uygulanan URGE Projesi çerçevesinde katılımcı firmalara önemli destekler sunulacak. Firmalar, Türkiye’nin yaş sebze meyve, tohum ve gübre ihracatını artırmak için gerçekleştireceği bu seyahatlerde konaklama, ulaşım, fuar, tanıtım, organizasyon başta olmak üzere daha bir çok konuda devlet desteklerinden yararlanacak. Bu seyahatlerde yeni iş bağlantıları kurulacağı gibi, sektörde ki gelişmeler ve yeni trendler yerinde görülebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracat Seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN