’Antalyalı Türkçüler’ Şehitleri Andı

Giriş Tarihi: 26.7.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 27.7.2015 05:50
Antalyalı Türkçüler üyesi bir grup, terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçlerini saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla andı.
Antalyalı Türkçüler üyesi yaklaşık 50 kişi, son günlerde terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçleri için yürüdü. Ellerinde Türk Bayrağı taşıyan grup, yaya trafiğinin yoğun olduğu Kazım Özalp Caddesi kapalı yol boyunca Cumhuriyet Meydanı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Meydanda toplanan kalabalık burada şehitler anısına önce saygı duruşunda bulundu ardından İstiklal Marşı’nı okudu. Gruba çevredeki bazı vatandaşların da destek verdiği görüldü. Saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından grup adına açıklama yapan grup sözcüsü, son günlerde yaşanan olayları kınadıklarını ifade etti. Grup sözcüsü, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bölücü terör ile 30 seneyi aşkın bir süredir devam eden mücadelemizde birileri hala terör bitince bölücülüğün biteceğini söylüyor. Amaç bölücülüktür. Bu amaç yolunda siyaset, terörizm, medya, şehir eylemleriyle karşı karşıyayız. Hiçbirinin bu ülkeyi parçalamaya güçleri yetmeyecektir” dedi.
Grup açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Antalyalı Türkçüler’ Şehitleri Andı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN