Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Varsak Polis Merkezi İnşaatının Temeli Atıldı

Giriş Tarihi: 19.10.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 10:38
Varsak Polis Merkezi İnşaatının Temeli Atıldı
Antalya’nın Kepez ilçesi’ne bağlı Varsak polis merkezi’nin temeli atıldı,
Antalya Bahçelievler ve Hal Polis Merkezlerinin ardından, Kepez Varsak Polis Merkezi’nin temeli atıldı. Varsak bölgesindeki 100 bin kişiye hizmet verecek olan merkezin temel atma törenine AK Parti Milletvekilleri Mustafa Köse ile Hüseyin Samani, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Emniyet Müdürü İlker Ekşi, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
100 POLİS GÖREV ALACAK
Varsak’ın yıllardır beklediği polis merkezi, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde 2 bin metrekare arsa üzerine kuruluyor. İnşaat alanı yaklaşık bin 600 metrekare olan merkezde, yaklaşık 100 polis memuru görev alacak. Binanın vereceği hizmete uygun olarak tasarlanmış olmasıyla da, devşirme polis merkezi binalarına göre daha fonksiyonel olacak.
ORTAK AKILLA YAPIYORUZ
Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, ilçesinde gerçekleşen tüm yatırımların ortak akılla üretilmiş olmasına dikkat çekti. Kepez’i oluşturan tüm faktör ve paydaşlarla birlikte ilçeyi geleceğe güvenle taşıyan, ihtiyaçları karşılayan bir anlayışı taşıdıklarını vurgulayan Tütüncü, “Devlet kurumlarımızla ve merkezi idarenin yöneticileriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, hayırseverlerle el ele, gönül gönüle vererek önemli eserleri kazandırmaya, bu yolla dönüşümü gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.
Polis merkezinin de ortak akılla ortaya çıkması sürecini anlatan Tütüncü, “Varsaklıların da katkısıyla polis merkezinin yapımına dair mutabakata vardık. Bunu paylaştık. Kepez Müteahhitler Derneği, bizim önümüzü açın ve bu eseri var ederiz dedi. Emniyet Müdürlüğü imkanlarını da birleştirerek bu araziyi derneğe tahsis ettik. Dernek başkanı Süleyman Akbıyık başta olmak üzere, Kepez Emniyet Hizmetlerini Güçlendirme Derneğine ve inşaatı yapacak Adil Gökkaya beyefendiye teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından Varsak polis merkezi inşaatı’nın temeli törenle atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varsak Polis Merkezi İnşaatının Temeli Atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN