Bakan Selçuk'tan açıklaması! - ne?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı , gündemin önemli maddelerinden birisi olan hakkında açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk, kıdem tazminatı konusunda en çok önem verdikleri hususu, 'tüm tarafların görüşlerinin ve değerlendirmelerinin sürece dahil edilecek olması' şeklinde ifade etti. Peki, kıdem tazminatında son durum ne? İşte Bakan Selçuk'un konuya yönelik açıklamaları...

Giriş Tarihi: 18.4.2019 12:29 Güncelleme Tarihi: 18.4.2019 13:49
Bakan Selçuk'tan son dakika kıdem tazminatı açıklaması! - Kıdem tazminatı son durum ne?

Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika haberi... Bakan Selçuk, Memur-Sen tarafından düzenlenen "İşin Geleceği, Tehditler ve Fırsatlar" konulu uluslararası konferansa katıldı.

Buradaki konuşmasında gündemdeki kıdem tazminatı düzenlemesine değinen Selçuk, kıdem tazminatının sadece bugünün konusu olmadığını, eskiden beri gündemde olan bir konu olduğunu söyledi.

Kıdem tazminatının hem hükümetin hem sosyal tarafların gündeminde olduğunu ve Yeni Ekonomi Programında da yer aldığını belirten Selçuk, şöyle konuştu:

"Son açıklanan yapısal dönüşüm adımları çerçevesinde çalışmalarımızı başlattık. Burada en önem verdiğimiz husus, tüm tarafların görüşlerinin ve değerlendirmelerinin sürece dahil edilecek olması. Dolayısıyla tüm sosyal tarafların uzlaşısıyla her tarafın müsterih olacağı, ülkemizin, işverenimizin, çalışanlarımızın ve çalışma hayatımızın faydasına olacak, herkesin mutlu olacağı bir düzenlemeyi, bir çözümü bulacağımızı bir kez daha vurgulamak isterim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Selçuk'tan son dakika kıdem tazminatı açıklaması! - Kıdem tazminatı son durum ne?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN