açıklandı! Bakan müjdeleri sıraladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ana planını açıkladı. Akıllı İhracat Platformu'nun kurulacağı ve KOBİ'lere verilen desteğin artırılacağı müjdesini veren Bakan Pekcan, "'nda 17 hedef ülke, 5 hedef sektör belirledik. Sektörler, makine, otomotiv, elektrik-elektronik, kimya ve gıda endüstrisi" dedi

Giriş Tarihi: 29.8.2019 11:34 Güncelleme Tarihi: 29.8.2019 17:07 ABONE OL
İhracat ana planı açıklandı! Bakan müjdeleri sıraladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan İhracat Ana Planı'nı duyurdu.

Bakan Pekcan, "İhracat Ana Planı'nda 17 hedef ülke, 5 hedef sektör belirledik. Sektörler, makine, otomotiv, elektrik-elektronik, kimya ve gıda endüstrisi." dedi.

Bakan Pekcan 'İhracat Ana Planı'nı açıkladı

Pekcan, şöyle devam etti:

"İhracat Ana Planı'nda hedef ülkelerimiz ABD, Brezilya, Çin, Etiyopya, Fas, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Irak, İngiltere, Japonya, Kenya, Malezya, Meksika, Özbekistan, Rusya ve Şili. İhtisas Serbest Bölgeleri ile hedefimiz Türkiye ihracatındaki payı yüzde 3,5 olan yüksek teknolojili ürün ihracatımızı yüzde 5'lere çıkarmak."

"KOBİ'LERİN YÜZDE 75'İNİN DESTEKLENMESİNİ HEDEFLİYORUZ"

Pekcan, "Eximbank'ın yeni ürünleriyle KOBİ'lerin yüzde 75'inin desteklenmesini, ihracatı destekleme oranının yüzde 29'a çıkartılmasını hedefliyoruz." diye konuştu.

İhracat Ana Planı açıklandı

YÜKSEK TEKNOLOJİLİ YATIRIMCILARA DAVET

Pekcan, "Yüksek teknolojili yatırımcıları Türkiye'de üretime davet ediyoruz. İhracat Ana Planımızla yeni bir rota belirliyoruz. Bu rota ihracatını verimlilik, inovasyon ve dijitalleşme ile artıran bir Türkiye." dedi.

AKILLI İHRACAT PLATFORMU KURUYORUZ

Pekcan, "İhracat Ana Planımızla ihracatçılarımız için Akıllı İhracat Platformu kuruyoruz. İhtisas Serbest Bölgeleri ile hedefimiz Türkiye ihracatındaki payı yüzde 3,5 olan yüksek teknolojili ürün ihracatımızı yüzde 5'lere çıkarmak" ifadesini kullandı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracat ana planı açıklandı! Bakan müjdeleri sıraladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN