'den yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren uyarı! Sosyal medyadaki o hesaplara dikkat...

Türkiye Bankalar Birliği'nden birçok vatandaşı mağdur eden sosyal medya hesaplarına ilişkin uyarısı geldi. , "Kredi kartı veya kişisel bilgileri ele geçirmeyi ve banka müşterilerini dolandırmayı amaçlayan girişimlere kesinlikle itibar edilmemeli, banka ve kişisel bilgilerin asla paylaşılmamasına çok dikkat edilmeli ve bu alışkanlık haline getirilmelidir" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 13.2.2020 12:38 Güncelleme Tarihi: 13.2.2020 12:49 ABONE OL
TBB'den yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren uyarı! Sosyal medyadaki o hesaplara dikkat...

Türkiye Bankalar Birliği'den (TBB) son dakika uyarısı geldi. TBB dolandırıcılık amaçlı sosyal medya hesapları hakkında güvenlik uyarısında bulundu.

TBB'den yapılan açıklamada, TBB'ye ait olduğu görüntüsü verilerek kredi kart aidatı iadesi gibi çeşitli vaatlerle banka müşterilerini dolandırmak için açılmış sosyal medya hesaplarının tespit edildiği belirtildi.

Birliğin sosyal medya üzerinden banka müşterisi bilgilerini talep ettiği bir uygulamasının bulunmadığı ve resmi internet site hesapları haricinde yönlendirmeler yapılmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

İşte o ilanlardan biri

"Kredi kartı veya kişisel bilgileri ele geçirmeyi ve banka müşterilerini dolandırmayı amaçlayan girişimlere kesinlikle itibar edilmemeli, banka ve kişisel bilgilerin asla paylaşılmamasına çok dikkat edilmeli ve bu alışkanlık haline getirilmelidir. Birliğimizin açıklamalarını takip etmek isteyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Twitter'daki @BankalarBirligi adresli resmi hesaplarımızı takip edebilir. Dolandırıcılık amacıyla Türkiye Bankalar Birliği adı kullanılarak açılmış sosyal medya hesaplarına karşı gerekli önlemler alınmakta, bu tür hesapların kapatılması ve sorumluların cezalandırılması için gerekli yasal başvurularda bulunulmaktadır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBB'den yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren uyarı! Sosyal medyadaki o hesaplara dikkat...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN