Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mart Ayı Kaymakamlar Toplantısı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Mart Ayı Kaymakamlar Toplantısı
Mart ayı Kaymakamlar Toplantısı, Valisi Ahmet Deniz başkanlığında yapıldı.
Valilik Toplantı Salonu’ndaki toplantıya Vali Deniz ile birlikte Vali Yardımcıları Deniz Pişkin, Muharrem Coşgun, İlçe Kaymakamları ve kurum müdürleri katıldı.
Toplantıda, sezonun açılmasıyla birlikte çalışmaları başlayacak olan 2015 kamu yatırımları ile ağaçlandırma, sağlık, eğitim, spor, kültür, turizm ve sanat faaliyetleri hakkında geniş değerlendirmelerde bulunuldu.
Vali Deniz, İl Özel İdaresi’nin yatırım programına alınan köy yolları ve köy içme suyu çalışmalarının iş sezonunun açılmasıyla birlikte başlayacağını bildirdi. Çalışmaların başladığı köylerde yarım iş bırakmamak için hızlı bir şekilde çalışmaların yapılacağını belirten Vali Deniz, “İl Özel İdaremizin çalışmaları sezonun açılmasıyla birlikte başlayacak. Hava durumuna göre çalışmaları erken de başlatabiliriz. Köy yollarımızda yapılacak olan stablize ve asfalt çalışmaları yanı sıra kış aylarında zarar gören asfalt yollarımızda ise yamalama çalışması yapacağız. Girdiğimiz köy yollarında ne olursa olsun yarım iş bırakmayacağız. Özellikle içme suyu şebeke hattı yapımlarında titiz davranacağız ve kötü işlerin yapılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
Ağaçlandırma çalışmaları hakkında konuşan Vali Deniz, “Her köye bir orman kampanyası ile başladığımız ağaçlandırma çalışmalarına bu yıl hız vereceğiz. Tespit ettiğimiz mera vasfını kaybetmiş bölgelerde fidan dikimlerimiz devam edecek. Bu konuda ilçelerimizde ki muhtarlarımızla görüşmelerimiz oldu. İlk etapta bahar ayı ile birlikte 150 hektar orman alanı oluşturacağız. Hedefimiz ise yıl sonuna kadar 800 hektar fidan dikilmesidir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mart Ayı Kaymakamlar Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN