"Sarraf davasına bakan hakimin FETÖ'yle ilişkisi deşifre edilmeli"

Mahmut Övür bugünkü yazısında sahte belgelerle 21 aylık tutukluluk döneminden sonra itirafçı yapılan Reza Zarrab’ın yargılandığı davayı kaleme aldı. “Türkiye güçlü hukuk bürolarını devreye sokmalı” diyen Mahmut Övür, yazısını şu sözlerle tamamlıyor: “Artık içerideki kısır tartışmalar bir yana bırakılıp, buraya yoğunlaşmalı...”

Giriş Tarihi: 3.12.2017 15:48 Güncelleme Tarihi: 3.12.2017 15:48
Sarraf davasına bakan hakimin FETÖ'yle ilişkisi deşifre edilmeli

MAHMUT ÖVÜR'ÜN YAZISINDAN BAŞLIKLAR

Türkiye başta AB ülkeleri olmak üzere hem yeni dostlar edinmeli, hem de birkaç koldan hukuk savaşı başlatmalı. Tabii bu saatten sonra, özellikle ambargoyla ilgili adı geçenlerin "bizimle ilgisi yok" demek bir şey ifade eder mi bilmiyorum. Ama yolsuzluk üzerinden yürütülen itibarsızlaştırmaya karşı güçlü bir karşı hamle yapılabilir. Davada, FETÖ'cülerin sahte belgelerini ABD savcılarının itirafçılığa zorlamaları ve davaya bakan hakimin FETÖ'yle ilişkisi deşifre edilmeli... Bunun için güçlü hukuk büroları devreye sokulmalı.
Olay, Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin ilgili alanına girmiyor ve ABD o mahkemeyi tanımıyor ama bu kapı, hem Sarraf davasını yürüten heyetin uluslararası hukuk güvenliğini tehlikeye düşürdükleri gerekçesiyle hem de FETÖ, DEAŞ veya PKK'yı destekleme gerekçesiyle zorlanabilir.
Bu konuda Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin Hollandalı başsavcısının attığı bir adım da var. Başsavcı, daha önce ABD'nin Afganistan'da ağır savaş suçu işlediği gerekçesiyle bir çağrı yapmıştı. Ayrıca FETÖ konusu ABD yerel mahkemelerine de taşınmalı. Artık içerideki kısır tartışmalar bir yana bırakılıp, buraya yoğunlaşmalı...

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Başsavcılıktan Zarrab ile ilgili yeni hamle

Mahir Ünal'dan Zarrab açıklaması
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sarraf davasına bakan hakimin FETÖ'yle ilişkisi deşifre edilmeli"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN