Tunahan Kuzu çifte standardı yüzlerine vurdu

Hollanda Parlamentosu’nda Zeytin Dalı Harekâtı konuşuldu. Türklerin kurduğu DENK Partisi lideri Tunahan Kuzu, Hollandalı siyasilerin Türkiye’ye karşı çifte standart uyguladığını söyledi

Giriş Tarihi: 17.2.2018 09:45
Tunahan Kuzu çifte standardı yüzlerine vurdu
Hollanda Parlamentosu'nda, Türklerin kurduğu DENK Partisi lideri Tunahan Kuzu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekâtı"na ilişkin özel oturumda konuştu. PKK/PYD terör örgütlerinin Hollanda Parlamentosu'nda sözcülüğünü yapan Sosyalist Parti (SP) milletvekillerinden Sadet Karabulut'un meclis gündemine taşıdığı harekâta ilişkin Kuzu, "Türkiye 40 yıldır terör ve kana susamış teröristlerle mücadele ediyor. Bu harekât on binlerce Türk askerinin ve sivil insanın ölümüne sebep olan teröristlere karsı bir mücadeledir" diye konuştu.

Hollanda Parlamentosu'nda çifte standart uygulandığını belirten Kuzu, "Türkiye kendi sınırlarını korumaya karar verdiği zaman Hollanda Parlamentosu ayağa kalkıyor ama Irak ve Suriye'de yıllardır dünyanın yarısı buna Hollanda'da dahil askeri operasyonlara katıldığı zaman bu gerekli görülüyor" dedi.TÜRKLER DARP EDİLİYOR
Kuzu, PYD/PKK yandaşlarının başkent Amsterdam'da yaptıkları gösteride iki Türk taksiciyi darp ettiğini ve bir Türk gazeteciye saldırdığını, Utrecht tren istasyonunda da Türk vatandaşlarına saldırı girişiminde bulunulduğunu hatırlattı. PKK yandaşlarının Kürtlerin bulunduğu bir cami ve vakfa yaptıkları saldırıya dikkat çeken Kuzu, "Kürtlerin PKK ile hiçbir bağlantısı yok. Teröristlerin PKK ile bağlantısı var. İddiaya girerim ki PKK'dan en çok zarar gören Kürtlerdir" diye konuştu.

PKK SEMBOLLERİ YASAKLANSIN
DENK Partisi'nin Meclis'e terör örgütlerinin bayrak ve sembollerinin yasaklanması için önerge verdiklerini hatırlatan Kuzu, çoğunluk bulamadığı için kabul edilmeyen önergeyi tekrar sunmak istediğini söyledi.

Fatih ÖZYAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunahan Kuzu çifte standardı yüzlerine vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN