Bild fena faka bastı

Bild’in, Jusos Başkanı Kühnert’in SPD’nin üye oylaması öncesinde “Juri” isimli bir Rus ile kumpas planı yaptığı haberi yalan çıktı. Mizah dergisi Titanic, Bild’i yanıltmış

Giriş Tarihi: 23.2.2018 09:48
Bild fena faka bastı
Haftalardır SPD aleyhine kampanya yürüten Bild, faka bastı. Genç Sosyalistler (Jusos) Baskanı Kevin Kühnert ile "Juri" isimli bir Rus'un sözde yazışmalarını manşete taşıyan Bild'in baz aldıgı tüm email yazışmaları sahte çıktı. Mizah dergisi Titanic, "Sözde Rus Juri, Titanic editörü Moritz Hürtgen" açıklamasını yaptı. Titanic yetkilileri, "Bir anonim mail ve iki-üç telefon, Bild'in ajandasına uyan her haberi anında yayınlamasına yetiyor" diyerek, gazetenin SPD aleyhine sürdürdüğü kampanyaya işaret etti. Hürtgen, "Bild'i aradık.

Çünkü konunun onların SPD aleyhinde yürüttükleri kampanyaya uyacağını düşündük" dedi. Bild, Kühnert'in email hesabından gönderildiğini ileri sürdüğü yazışmalara dayanarak, Rusya'dan destekli bir kampanya yapılacağını iddia etmisti. Daha önce de sahte isimle bir köpeğin SPD'ye üye olup koalisyon sözleşmesi oylamasında oy kullanabileceğini haber yapan Bild, SPD'nin oylamasının sağlıksız olduğunu ve üye girişinin kontrol edilmediğini eleştirmişti.

TWITTER İSMİNİ 'JURI' YAPTI
"Emailler sahte" uyarısına rağmen Bild Genel Yayın Yönetmeni Julian Reichelt, haberin doğruluğunu savunmuştu. Kampanya ile yıpratılmaya çalışılan Kühnert, "Bastan beri bunun sahte olduğunu söylüyoruz. Simdi komik bir yalan olduğu ortaya çıktı. Hiç de komik olmayan ise, Bild gazetesinin bu şüpheli bilgileri günler süren ve hiçbir temele dayanmayan haberler için baz alması oldu" dedi. Kühnert Bild'in yalanı ortaya çıkınca Twitter ismini "Juri" olarak değiştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bild fena faka bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN