Alman ordusu ağır yaralı

Savunma Bakanlığı’nın raporuna göre, Alman ordusundaki helikopter ve tankların çoğu kullanılabilecek durumda değil

Giriş Tarihi: 1.3.2018 12:28
Alman ordusu ağır yaralı
Federal Meclis Savunma Komisyonu'na sunulan Alman ordusu ile ilgili rapor, birçok agır silah sisteminin kullanılabilir durumda olmadığını gözler önüne serdi.

Savunma Bakanlığı'nın raporuna göre, Alman Ordusu'nun Afganistan ve Mali'deki misyonlarında kullanılan NH90 tipi 58 nakliye helikopterinden sadece 13'ünün kullanılabilecek durumda. Raporda 15 adet A400 tipi nakliye uçağından da sadece üçünün kullanılabilir durumda olduğu ifade edilirken, Eurofighter tipi 128 savaş uçağından sadece 39'unun kullanılabileceğine dikkat çekiliyor. "Leopard 2" tankları da zayıf durumda. Raporda, toplam 244 tanktan sadece 105'i operasyona hazır durumda olduğu belirtiliyor. Teçhizattaki sorunlara Deniz Kuvvetleri'nde de rastlanıyor.

Aynı raporda, toplam 13 firkateynden ortalama besinin kullanıma hazır beklediğine, 212A sınıfı toplam altı denizaltıdan ise sadece birinin kullanılabilecek durumda olduğuna dikkat çekiliyor. Geçen haftalarda Alman Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanan başka bir raporda, Alman ordusunda NATO'nun Acil Müdahale Gücü için "kabiliyet eksikliği" olduğuna vurgu yapılmıştı. Raporda ordunun yeterince yelek, kıslık giysi ve çadırı olmadığı da kaydedilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman ordusu ağır yaralı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN