Türkiye, ‘Truva Atı’ ile Berlin’de

7 Mart Çarşamba günü kapılarını açacak olan dünyanın en büyük turizm fuarı ‘ITB Berlin’e geniş kapsamlı katılımı ile bu yıl da Türkiye damgasını vuracak

Giriş Tarihi: 5.3.2018 11:58
Türkiye, ‘Truva Atı’ ile Berlin’de
Dünya turizminin en büyüğü ITB Berlin Turizm Borsası, 7 Mart Çarşamba günü kapılarını açacak. Türkiye'nin UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki kültürel değerlerinin sunumunun yapılacağı büyük buluşmaya '2018 Troya Yılı' tanıtımları ile Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu damgasını vuracak. Truva Atı ve Kastamonu mutfağının yanı sıra Kapadokya'nın peri bacalarından İzmir'in saat kulesine, Antalya'nın Apollon Tapınağından İstanbul'un Galata Kulesi'ne birçok Türkiye manzarasının Berlin'den dünyaya yansıyacağı fuarın ülke turizmi için de önemli bir fırsat olması bekleniyor. ITB Berlin'deki 3 bin 79 metrekarelik dev Türkiye standında, THY ile birlikte, 20 seyahat acentası, 50 otel, 20 valilik ve 40 birlik, dernek, belediye ile kalkınma ajansı yer alacak.

SANATÇI MAHALLESİ
52. ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası'nda kurulacak Türkiye standında bir de sanatçı mahallesi oluşturulacak. Geleneksel el sanatlarının tanıtılacağı mahallede hat, çini, ebru, cam, çömlek ve kazaz (tel isleme) sanatçıları ziyaretçilere çalışmalarını sergileyecek. ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı 7-11 Mart tarihleri arasında ziyaret edilecek.

BAKAN UMUTLU
Türkiye'nin turizmde geçen yıl olağanüstü bir performans ortaya koyduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "2018'in turizmde fevkalade güzel geçeceğini yabancı tur operatörleri de ifade ediyor ve yüzde 70'lere varan rezervasyon artışlarına işaret ediyorlar. Turizmde hedeflediğimiz bu yılki büyük yükselişimizde en önemli paydanın yine Almanya olacağına ve Alman misafirlerimizin sayısının bu yıl çok daha fazla artacağına inanıyoruz" dedi. Türkiye'nin en çok ziyaretçiyi ağırladığı Almanya'nın bu yıl turizmde çok daha fazla yükselişe geçeceğini vurgulayan Kurtulmuş, geçen yıl 184 ülkeden yaklaşık 170 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuarın Türkiye'yi ziyaret edecek Avrupalı turist sayısına da doğrudan etki edeceğini söyledi. Bakan, ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası'nın Türkiye'nin kültürel zenginliklerini ve doğal güzelliklerini yansıtacakları yeni durak olacağını belirtti. Kurtulmuş, fuarda Türkiye'nin tatil imkanlarını, alternatif turizm türlerini ve kültürel mirasını anlatacaklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye, ‘Truva Atı’ ile Berlin’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN