Numan Kurtulmuş: Bizde asıl olan millettir

Berlin’de Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Almanya’daki Türklerin, ülkenin en önemli varlıklarından biri olduğuna işaret etti

Giriş Tarihi: 10.3.2018 09:48
Numan Kurtulmuş: Bizde asıl olan millettir
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği'nde Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi. Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, özellikle en kalabalık diasporaya sahip Almanya'daki Türklerin, ülkenin en önemli varlıklarından biri olduğuna işaret etti. Devlet; milletin kaynaşmasını ortaya koydukça, millet; ihtiyaç ve isteklerini takip eden kamu kurum ve kuruluşlarına sahip oldukça, Almanya'da yasayan Türkler de devlete desteklerini esirgemedikleri sürece, kötü günlerin yaşanmayacağını vurgulayan Kurtulmuş, "Biz, devlet-millet geleneği güçlü olan bir milletiz. Bizde asıl olan millettir" diye konuştu.

Kurtulmuş, Türkiye'nin turizmde son yıllarda yaşadığı krize değinerek, Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamanın, Alman turistlerin Türkiye'ye karsı ilk kırılma anı olduğuna dikkati çekti. Kurtulmuş, 52. ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası'nın Türkiye açısından son derece verimli geçtiğini söyledi.
Türkiye'nin yüzde 7,2 büyüme kaydederek OECD ülkeleri arasında birinci olduğunu vurgulayan Bakan Kurtulmuş, algı operasyonlarıyla uluslararası alanda yıpratma girişimlerinin olduğu bir ortamda kararlılıkla, yoğun temaslarla, konuşarak, anlatarak ve her platformda var olarak bu olumsuz algıları olumluya çevirmeye gayret ettiklerini sözlerine ekledi.

?2014'TE KUNDAKLANAN CAMİYİ ZİYARET ETTİ
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Berlin'de 2014 yılında kundaklanan ve sonrasında onarılan İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatına bağlı Mevlana Camisi'ni ziyaret etti. Bakan, Avrupa'daki yabancı düşmanlığı, göçmen karşıtlığı ve İslamofobyanın, Türkiye ve Türk düşmanlığı şeklinde ortaya çıkmasının son derece kaygı verici olduğunu söyledi. Kurtulmuş, Berlin Yunus Emre Enstitüsü'nü de ziyaret ederek, kurum müdürü Feyzullah Bahçi'den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Numan Kurtulmuş: Bizde asıl olan millettir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN