Alman Sol Parti: Terörist değil aktivist diyelim

Eli kanlı terör örgütü PKK’nın savunucusu Alman Sol Parti, PKK’yı masum gösterme için “PKK’ya terörist değil, aktivist diyelim” önerisinde bulundu

Giriş Tarihi: 15.3.2018 09:30
Alman Sol Parti: Terörist değil aktivist diyelim
Vahşi terör örgütü PKK'nın Almanya'daki siyasi kolu gibi hareket eden Sol Parti, Federal Meclis'e verdiği önergede, PKK'nın terör örgütü kapsamından çıkartılmasını istedi. PKK'nın son haftalarda Almanya'da estirdiği terörü görmezden gelen, Türk camileri, kurumları ve işyerlerine dönük saldırıları kabullenir şekilde suskunluğa bürünen parti, utanmadan yasağın kalkmasını savunuyor.

Aralarında Sevim Dağdelen'in de bulunduğu milletvekilleri, "Alman hükümetine göre PKK, Avrupa açısından nasıl bir tehlike arz ediyor?" diye sordu.
Sol Parti, "Alman hükümeti, PKK'nın AB içinde terör örgütü olarak sınıflandırılmasını sorgulamak için veya en azından Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin PKK üyelerini terörist değil de, aktivist olarak tanımlaması için ne gibi çalışmalar yapmaktadır?" diye sordu. Sol Parti'nin önergesinde ayrıca, "Türkiye ve AB'nin PKK tehdidine karsı önlemlerle mücadele kararlılığının hangi önlemlerle yerine getirilmek istendiği" soruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman Sol Parti: Terörist değil aktivist diyelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN