Ali Kemal Aydın: Göstermelik tepkileri hayretle izliyoruz

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Almanya’da terör ve şiddet olaylarına karşı sessiz kalınmasını, göstermelik tepkileri, hayret ve ibretle izlediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 21.3.2018 09:41
Ali Kemal Aydın: Göstermelik tepkileri hayretle izliyoruz
Almanya'da son aylarda Türk kuruluşlarına yönelik saldırıların ayyuka çıkması üzerine Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın bir açıklamada bulundu. Aydın, "Bu terör ve şiddet olaylarına karsı demokrasiyi, hukuk devletini ve insan haklarını dilinden düşürmeyenlerin sessiz kalmalarını ve birkaç göstermelik üzüntü ifadesiyle geçiştirmelerini hayret ve ibretle takip ediyoruz. Bu çifte standart ve ikiyüzlülüğe bir an önce son verilmesini bekliyoruz" dedi.

Elçilik binasında düzenlenen 'Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ile İstiklal Marsı'nın Kabul Edilmesi ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü' etkinliğinde konusan Aydın, Türkiye'yi ve milleti bölmeye kalkışan terör örgütü yandaşlarının son haftalarda camilere, derneklere, is yerlerine saldırma cüreti gösterdiğine dikkati çekti.

'KURULUŞLARIMIZI KORUYUN'
Yılbaşından bu yana bazıları kundaklama olmak üzere 25 civarında camiye alçakça saldırıda bulunulduğunu vurgulayan Aydın, "Vatandaşlarımızın ve kuruluşlarımızın korunması, saldırganların da bir an önce yakalanarak yargı önüne çıkarılmaları talebimizi bir kez daha yineliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Kemal Aydın: Göstermelik tepkileri hayretle izliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN