İki yüzlülükte şaşırtmadılar

Kırmızı bültenle aranan Salih Müslüm’e neredeyse kırmızı halı seren, FETÖ’cüleri bağrına basan Almanya, Katalonya lideri Carles Puigdemont’u cezaevine koydu

Giriş Tarihi: 27.3.2018 09:16
İki yüzlülükte şaşırtmadılar
Almanya, uluslararası ilişkilerde olduğu gibi, hukukta da ne derece çifte standartlı davrandığını bir kez daha ortaya koydu. Türkiye'nin kırmızı bültenle aradığı Salih Müslüm'ü mecliste ağırlayan, Berlin'de gösteri yapmasına izin veren Almanya, Katalonya lideri Carles Puigdemont'u gözaltına aldı. Hiçbir terör eylemine katılmayan Puigdemont'u affetmeyen Almanya, FETÖ'yü de kolluyor.

FETÖ'YE DOKUNMUYORLAR
Türkiye'deki hain darbe girişimine katılanlara iltica hakkı tanıyan, FETÖ'cü hain savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara ve diğerlerini saklayan, Türkiye'nin ısrarla istediği PKK'lıları iade etmeyen Almanya, Puigdemont'u ise İspanya'ya iade etmeyi düşünüyor. Kararın "tamamen hukuk çerçevesinde" verileceğini ileri süren Almanya, Katalan liderin ülkeye iltica etmesine ise kesinlikle sıcak bakmıyor.

BİR AYDA 410 İLTİCA
Türkiye'nin aradığı teröristleri ısrarla iade etmeyen Almanya, sadece 2018 yılının ocak ayında 410 Türk vatandaşına iltica hakkı tanıdı. İltica başvurusu onaylananlar arasında subay, diplomat, resmi görevli, öğretmen ve din adamı kılığında FETÖ'cüler olduğu biliniyor.

HAİNLERN RAHATLIĞI
Türkiye'yi kana bulayıp Almanya'ya iltica eden FETÖ'cü hainler, bu ülkede el üzerinde tutuluyor ve ellerini kollarını sallaya sallaya geziyor.

Martin LEJEUNE / BERLİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki yüzlülükte şaşırtmadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN