Dilara'yı yaşatalım

İştahsızlık çekerken doktora gitti, detaylı muayeneden sonra, kan hücrelerini yok eden bir hastalığa yakalandığı anlaşıldı. Güzel gülüşlü Dilara şimdi kan bağışı bekliyor

Giriş Tarihi: 12.4.2018 09:31
Dilara'yı yaşatalım
Almanya'nın Lippstadt şehrinde yaşayan 10 yaşındaki Dilara, sık sık hasta olmaya başladı, iştahsızlık çekti. Kısa sürede 6 kilo kaybeden Dilara'nın ateşi de çıkınca ailesi doktora götürdü. İlk teşhis 'enfeksiyon kapmış' şeklinde oldu. Gerçek kısa süre sonra detaylı muayenede ortaya çıktı. Minik Dilara'nın 'otoimmun' adı verilen ve kan hücrelerini yok eden hastalığa yakalandığı anlaşıldı.

KAMPANYA DÜZENLENDİ
Dilara için hemen Alman Kemik İliği Bilgi Bağış Bankası (DKMS) devreye sokuldu. Tüm dünya çapında aranan uygun iliğe şu ana kadar ulaşılamadı. 'Dilara kahramanını arıyor' adı altında Lippstadt kentinde uygun ilik bulunabilmesi amacıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Ailesi, kentin Belediye Başkanı ve duyarlı insanlar herkesi kampanyaya destek olmaya çağırdı.LAHMACUN SATIP DESTEK OLDULAR
Dilara için Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Lippstadt Mevlana Cami Derneği'nden bir grup kadın üye, lahmacun yapıp sattı, gelir Dilara ve diğer hastaların sağlığına kavuşması için bağışlandı. Kadınlar elleriyle kalp işareti yapıp destek oldu.

ALMAN'A CAN VERDİ
Kırşehirli öğretmen Korhan Akgün, iliğiyle Almanya'da yaşayan 35 yaşındaki bir kadın hastaya hayat verdi. Akgün, ilik örneğinin Almanya'da 35 yaşındaki hastaya uyduğunu belirterek, "Almanya'da bir canı kurtarmış oldum. Mutlu ve huzurluyum" dedi.

KAMPANYA ADRES:
15 Nisan Pazar Turnhalle der Martinschule Cappeler Stiftsallee 16 59556 Lippstadt

Cengiz PARLAYAN / LIPPSTADT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dilara'yı yaşatalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN