Avrupalı Türkler seçime hazır

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminin 24 Haziran’da yapılacak olması Avrupalı Türkleri heyecanlandırdı. Seçmenler, “Reis biz seçime hazırız” mesajı verdi

Giriş Tarihi: 20.4.2018 09:27 Güncelleme Tarihi: 20.4.2018 09:27
Avrupalı Türkler seçime hazır
AK Parti iktidarı döneminde seçme hakkı elde eden Avrupalı Türkler, 24 Haziran olarak açıklanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi için hazır olduklarını dile getirdi. Seçmen Türkler, "Referandumda olduğu gibi sandıkları yine patlatır, Reis ile yolumuza devam ederiz" dedi.

İLLE DE ERDOĞAN

Dortmund kentinde terzilik yapan Tolga Can, "İlle de Recep Tayyip Erdoğan diyorum. Ülkemizin ve milletimizin geleceği için seni Başkan yapacağız. Dünya beşten büyüktür diyen reisimizi sonuna kadar destekliyorum" diye konuştu.

OYUMUZUN ADRES BELLİ

GIESSEN kentinde yaşayan Hıfzı ve Beyhan Ulusoy çifti: "Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte AK Parti, fakirin yanında oldu, mağduru destekledi. Bizler bunu görüyor ve oyumuzun adresinin çoktan belli olduğunu dile getiriyoruz."

GIESSEN'DEN Saim Çetin: "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye dünyada büyük bir prestij sağladı. Oyum inşallah Erdoğan'a olacak."

HOLLANDA'DA yaşayan Saadet Koral: "24 Haziran erken seçim kararı yerinde ve isabetli oldu. Ekonominin büyüdüğü bir ülkede istikrarın daha da güçlü olması önemli. Belirsizlik ve tartışmalar geride bırakılmalı."

YÜZDE 60'I AŞARIZ

KÖLN'DE yaşayan Ahmet Şengül: "Siyasette reis çok önemli bir dönem başlattı. Seçim kararı isabetli oldu. Çünkü fitne yayılmıştı. İnşallah bu kez yüzde 60'ı da aşacağız."

KÖLN'DEN seslenen Ahmet Baynaz: "Seçimler hepimize hayırlı uğurlu olsun. Türkiye seçimini tamamladıktan sonra daha güçlü ve istikrarlı bir ekonomiye sahip olma yolunda hızla ilerleyecektir."

İSMET Mısırlıoğlu (BIG Partisi): "Seçimin bu yıl olması bizlere nefes aldırdı. Bu karar Türklerin, 2019 Avrupa Parlamentosu seçimlerine daha rahat bir şekilde hazırlanması anlamına da geliyor."

Cengiz PARLAYAN-İsa DEVEÇEKEN-İbrahim TAŞ-Martin LEJEUNE-Yalçın ÇAKIR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı Türkler seçime hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN