Polis köpekleri hastanelik etti

Parkta ailesi ile piknik yapan İsmail Cengiz, kendilerini rahatsız eden Ruslar ile tartıştı. Olay yerine gelen polis, köpeğini salınca Cengiz kolu ve parmaklarından yaralandı

Giriş Tarihi: 27.4.2018 09:49
Polis köpekleri hastanelik etti
Almanya'nın Kiel kentinde yasayan Türk kökenli Bulgaristan vatandaşı İsmail Cengiz, polis köpeğinin saldırısı sonrası yaralandı. Bes aile olarak parkta mangal yaptıklarını ifade eden Cengiz, "Rus kökenli genç bizi rahatsız edince tartıştık. Tartışma üzerine polis geldi. Polis, Rus gençlerin gitmelerine izin verince sinirlendik. Tepki gösterdik. O sırada bir polis köpekleri üzerimize saldı" dedi.

'KANLAR İÇİNDE KALDIM'
Grubun önünde kendisinin bulunduğunu ifade eden Cengiz, "Iki köpek üzerime atladı ve ısırmaya basladı. Çevredeki Almanların, 'Durdurun su köpekleri' diye bağırdığını duydum. Ama polisler köpekleri üzerimden çekmedi. Kanlar içinde kaldım. O an öleceğimi bile düşündüm" diye yaşadıklarını anlattı.

KÖPEK KOLUNU KIRMIŞ
İsmail Cengiz ambulans ile Kiel Üniversitesi Klinigi'ne kaldırıldığını da anlatırken, "Köpekler kollarımı, belimi ve parmaklarımı ısırmış. Klinikte kolumunda kırık tespit edildi. Polisin bu tavrını anlamak mümkün değil. Olayda yabancı karşıtlığı var ve bu konuda şikayetçi olacağım" diye konuştu.

Hasan ATMACA / KIEL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis köpekleri hastanelik etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN