Siyasilerden çirkin algı

Alman siyasiler, Yahudi düşmanlığına Müslümanların sebep olduğunu iddia ediyor. Fakat ülkede gerçekleşen 339 antisemitik saldırının 312’sini Almanlar gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 28.4.2018 09:57
Siyasilerden çirkin algı
Almanya'da algı oluşturma konusunda basın ile daima kol kola hareket eden Alman siyasiler, sanki Almanya'da var olan Yahudi düşmanlığını bir Müslüman problemiymiş gibi lanse etmeye çalışıyor.

Müslümanların "Yahudilere saldırdığı" haberleriyle gündem oluşturan basının hazırladığı ortam ile siyasiler, "Kipanı tak gel" kampanyası başlattı.
Ülke genelinde siyasiler, Yahudi düşmanlığına karsı sokağa çıktı.

Ancak konuşmalarda, Alman basınındaki haberlerde sanki bu Müslüman toplumunun sorunuymuş gibi davranıldı. Hiçbir şekilde Almanya'da Yahudi düşmanlığının büyük boyutlarda olduğu dile bile getirilmedi.

ÖZDEMİR HEDEF GÖSTERDİ
Cem Özdemir, bütün Müslümanları Yahudiler'in yanında yer almaya davet ederken, diğer partiler de bu görüşe destek çıktı. Hatta CDU Meclis Grup Baskanı Volker Kauder, "Ülkemizde Yahudi düşmanlığına yer yok" dedi. 2017 yılının ilk yarısında meydana gelen 339 Yahudi düşmanı eylemin 312'si Almanlar tarafından gerçekleştirildi. Müslüman ülkelerden gelip de bu tür suçları isleyenlerin sayısı ise sadece 13. Yıl genelinde 1468 olay meydana gelirken, bunların 1381'i asırı sag motifli suçlar olarak kayıtlara geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasilerden çirkin algı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN