Bosna bize Köln gibi

Avrupa’da yasakçı kafa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim konuşmasını yine engelledi. Ancak vatansever Türkler, Bosna’yı, Köln buluşması atmosferine çevirecek

Giriş Tarihi: 8.5.2018 09:31
Bosna bize Köln gibi
AVRUPA'NIN Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hazımsızlığı bir seçimde daha gün yüzüne çıktı. Türkiye'nin ilerlemesine, güçlü ve söz sahibi bir ülke konumuna gelmesine karsı olanlar referandumda olduğu gibi, 24 Haziran seçimi öncesinde de yasakçı taraflarını gösterdi.
Vatansever Türkler ise 'Biz Bosna'yı da Köln'e çeviririz' diye karsılık verdi.

KONVOY OLUŞTURACAKLAR
ERDOGAN'IN 20 Mayıs günü Saraybosna'da Avrupalı Türklere hitap edecek olması üzerine harekete geçen Türkler, "Onlar engellemeye çalışadursun; bizler otobüsleri kiraladık. Konvoy halinde Bosna'ya gidiyoruz. Saraybosna'daki salona iyi baksınlar. Köln ve Berlin buluşmalarından farkı olmayacak. Yasaklamanın ise yaramadığını görecekler" dedi.

ÇEKTİKLERİ SET YIKILACAK
AVRUPA'DA iki milyonun üzerinde seçmen olduğunu hatırlatan Türkler, "Cumhurbaşkanımız, Başbakanlarımız ve AK Parti milletvekilleri, Avrupa ülkelerindeki salonlarda hep olumlu mesajlar verdi. O salonlardan hiçbirinde ve salon çevresinde olay çıkmadı. 'Demokratız' diyenler demokrasinin önüne set çekti. Bosna'da bu settin yıkıldığını görecekler" görüşünde birleşti.

YİNE FİTNE PEŞİNDELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avrupalı Türklerle gerçekleştireceği "Bosna Buluşması", siyasileri ve basını rahatsız etmeye başladı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerden önce Avrupa'ya gelip Türklerle buluşmasını engellemek isteyen Avrupa, Bosna buluşması öncesinde ortalığı karıştırmaya başladı. Avrupa'daki gazeteler, toplantının Bosna'da yapılmaması için Bosna Hersek üzerine oynamaya başladı. Alman ve Avusturya basını, "Bosna, Erdoğan'dan rahatsız" haberlerine yer verirken, Dışişleri Bakanlığı'nın ve ülke yönetiminin bu ziyaretten haberdar olmadığını yazdı. Basın ve siyasiler, etkinliğin iptalini hayal ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bosna bize Köln gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN