Yabancı kökenli Belçikalı siyasetçilerden ırkçılığa tepki

Belçika'daki yabancı kökenli siyasetçiler, ülkede son dönemde yaşanan ırkçı saldırılara tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 10.9.2018 10:19
Yabancı kökenli Belçikalı siyasetçilerden ırkçılığa tepki

Belçika'daki Demokrat Federalist Bağımsız (DeFI) parti yöneticilerinden Gisele Mandaila ve diğer yabancı kökenli siyasiler, başkent Brüksel'deki Basın Kulübü'nde ırkçılığa karşı basın açıklaması yaptı.

Mandaila, son dönemde yaşanan ırkçı saldırılardan dolayı şaşkın ve üzgün olduklarını belirterek, "Her seferinde kendi gettolarımıza dönmemiz istenirken, iş yerinde ya da restoranlarda kökenlerimizden dolayı ayrımcılığa maruz kalırken nasıl entegre olabiliriz?" dedi.

Sık sık "ülkenize dönün" tepkisine maruz kaldıklarını anımsatan Mandaila, "Bizim ülkemiz burası. Asıl bu duruma entegre olması gereken Belçika toplumu." ifadelerini kullandı.

Mandaila, bugün ırkçı saldırıların önüne geçmek için seslerini yükselttiklerini vurgulayarak, eskiden gizli saklı yapılan ırkçılığın son yıllarda iyice aleni hale geldiğini ve buna sıfır tolerans göstereceklerini kaydetti.

Toplantıya Walon Parlamentosu Senatörü Nadia El-Yousfi, Reform Hareketi Partisi (MR) üyesi Latifa Ait-Baala, Anderlecht Belediye Meclisi Üyesi Pierre Migisha, Walon Bölgesi Parlamentosu Milletvekili Bea Diallo ve çok sayıda aktivist katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı kökenli Belçikalı siyasetçilerden ırkçılığa tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN