Almanya'dan 'a çağrı!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile 'de düzenlenen ortak basın toplantısında, Suudi yetkililere "şu ana kadar olduklarından çok daha fazla" destek vermesi gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 6.11.2018 17:15 Güncelleme Tarihi: 6.11.2018 17:29
Almanya'dan Suudi Arabistan'a çağrı!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde sadece faillerin değil, eğer varsa azmettiricilerin de yargılanıp cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Maas, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile Berlin'de düzenlenen ortak basın toplantısında, AA muhabirinin sorusu üzerine, Suudi yetkililere, Kaşıkçı cinayetinin tam olarak aydınlatılması konusundaki isteklerini ilettiklerini söyledi.

"TÜRK YETKİLİLERİ DESTEKLİYORUZ"

Türk yetkililerin soruşturmaya ilişkin çalışmalarını desteklediklerini vurgulayan Maas, Suudi yetkililerin de soruşturmaya "şu ana kadar olduklarından çok daha fazla" destek vermesi gerektiğini belirtti.

Maas, kendileri için hala birçok sorunun cevapsız kaldığının altını çizerek ''Bu konudaki sorumluların cezalandırılacağını umuyoruz. Sadece bu cinayeti işleyenler değil varsa azmettiricilerinin de yargılanıp cezalandırılması gerekiyor. Bizim için Suudiler tarafından bu konudaki hiçbir soru hala cevaplandırılmadı.'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'dan Suudi Arabistan'a çağrı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN