Yaşını 20 yıl küçültmek isteyen Hollandalı 'guru'nun talebi reddedildi

Tinder'da daha fazla kadınla tanışabilmek ve iş bulmakta yaşadığı zorlukların üstesinden gelmek için yaşını 20 yıl küçültmek isteyen kişisel gelişimcinin talebi mahkemesi tarafından reddedildi.

Giriş Tarihi: 4.12.2018 15:23 Güncelleme Tarihi: 4.12.2018 15:23
Yaşını 20 yıl küçültmek isteyen Hollandalı 'guru'nun talebi reddedildi

Emile Ratelband isimli Hollandalı girişimci ve 'kişisel gelişim gurusu' tarafından yapılan yaş küçültme talebi Hollanda mahkemesi tarafından reddedildi.

Mahkeme tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, "Ratelband'ın isteğine izin verilseydi, oy kullanma hakkı ve okula gitme görevi gibi yaşa bağlı yükümlülükler anlamsız hale gelirdi" ifadelerine yer verildi.

'İŞ VE AŞK BULMAK' KONUSUNDA ZORLUK YAŞIYOR

Sputnik'in haberine göre;Geçen ay Arnhem'de mahkemeye başvurarak, yaşının 20 yıl küçültülerek 49 yapılmasını talep eden Ratelband, 69 olan yaşının 'iş ve aşk bulmak' konusunda kendisine zorluk çıkardığını ifade etmişti.

Ratelband, talebini "Trans bireyler resmi olarak cinsiyetlerini değiştirebiliyorsa, benim de yeni bir doğum tarihi seçmeme izin verilmesi gerekiyor" ifadeleriyle gerekçelendirmişti.

Ratelband ayrıca, 69 yaşında hissetmediğini ve talebinin isim veya cinsiyet değiştirmek gibi bir hak olduğunu öne sürmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşını 20 yıl küçültmek isteyen Hollandalı 'guru'nun talebi reddedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN