61 çocuğu Kandil’e kaçırdı

Vahşi terör örgütü , ’dan 61 çocuğu kaçırıp Kandil’e götürdü. Örgüt liderleriyle silahlı fotoğrafları yayınlanan çocukların aileleri perişan oldu

Giriş Tarihi: 8.2.2019
PKK 61 çocuğu Kandil’e kaçırdı
İstihbarat birimlerinin kayıtlarına göre son 10 yılda yurt içi ve sınır ötesi operasyonlarda 27 bin 312 üyesini kaybeden PKK, örgüte katılımların yok denilecek noktaya gelmesiyle, gözünü Avrupa'da yaşayan, çoğunluğu Kürt kökenli çocuklara dikti. Örgütün, Belçika'dan son 10 yılda, 61 çocuğu kaçırdığı belirlendi.

PARAVAN DERNEKLERLE TUZAK
Çocukları, kültürel ve sportif dernekler aracılığıyla kandıran PKK, kendisi kamp ve yarışmalar düzenledi. Çocukları bu kamplara alan örgüt üyeleri, onları sokak gösterileri, uyuşturucu kuryeliği, gasp gibi suçlarda kullandı. Ardından da "Polis sizi tespit etti" diyerek, ailelerinden habersiz, Kuzey Irak'a kaçırdı ve ellerine silah verip terörist yaptı.

AİLELERİ TEHDİT ETTİLER
Örgüt bazı çocukları 'Spor müsabakası', 'Folklor yarışması', 'Festival' seyahati adı altında ülkeden çıkartarak önce Almanya ve güney Fransa'daki kampına oradan da Kuzey Irak'a taşıdı. Aileler, polise ve adli makamlara yaptıkları başvurulardan sonuç alamadı. Örgüt ise aileleri de "Artık onları unutun. Yoksa sizin de sonunuz kötü olur" diye tehdit etti.

ZÜRİH YERİNE DAĞA
Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinden olan F. G. ve M. G. çiftinin 14 yaşındaki kızı L. G., folklor merakını keşfeden örgüt tarafından Anvers şehrindeki bir kültür evine üye yapıldı. Folklor kursu için 6 ay derneğe gidip gelen L. G., Haziran 2017'de "Zürih'te düzenlenecek gecede gösteri yapacak" diye kandırılarak kaçırıldı. Aile, kızlarının dağa çıkarıldığını telefonlarına gönderilen fotoğrafla öğrendi.

'MAÇA GÖTÜRÜYORUZ' DİYEREK KAÇIRDILAR
MARDIN'IN Nusaybin ilçesinden olan Aydın ve Fahriye Alptekin çiftinin oğlu Halil, 13 yaşındaydı. PKK'lıların kurduğu amatör futbol takımında oynuyordu. 2010'da, "Maça götürüyoruz" diyerek ülkeden çıkarıldı. Aile, PKK'nın Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar ve Remzi Kartal'dan şikayetçi oldu. Aradan geçen 9 yıla rağmen hiçbir sonuç çıkmadı.

KIZLARINI ÖRGÜTÜN TV'SİNDE GÖRDÜLER
BELÇIKA'NIN Liege kentinde yaşayan ve Mardin Midyatlı olan M. ve S. T. çiftinin kızları A. T. 15, D. T. ise 17 yaşındaydı. Örgütün kurduğu dernekte saz çalmayı öğrenen 2 kardeş, 2015'te, Paris'e festivale götürme bahanesiyle kaçırıldı. Dernek yöneticileri, kızlarını soran aileye, "Onlar sazlarını dağlarda özgürce çalmak istediklerini söyleyerek bizden ayrıldı" cevabını verdi. Aile kızlarını Kandil'de çekilen ve örgütün yayın organı TV'de görüntülerini gördü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK 61 çocuğu Kandil’e kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN