Kimlik sahte ölüm gerçek

Sahte kimlikle ’ya geldi. Öldüğünde üzerinden gerçek kimliği çıktı. ’in kardeşleri, 15 gündür defin işlemi yapamıyor

Giriş Tarihi: 17.4.2019
Kimlik sahte ölüm gerçek
Türkiye'den 2010 yılında bir yıllık vize ile Romanya'ya giden ve orada Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne ait sahte kimlik düzenleterek Almanya'ya gelen İbrahim Yenisel, vefat edince cenazesi ortada kaldı. Almanya'ya Gökhan Türkay adıyla gelen ve kalp krizi sonrası ölen Gaziantepli Yenisel'in üzerinden iki kimliği birden çıkınca gerçek kimliğinin hangisi olduğu bilinemediği için defin işlemi yapılamıyor.

ÜZERİNDEN İKİ KİMLİK ÇIKTI
ÖLÜM haberini alan abi Okkas ile kızkardeş Gülhan, "Cenazeyi hastaneden teslim aldık, ancak İbrahim Almanya'da tüm işlemlerini sahte kimlikle yaptırmış. Üzerinden Türk kimliği de çıkınca sahte kimlik düzenlendiği anlaşıldı. İki kimlikte bilgiler farklı olduğu için defin işlemlerini başlatamıyoruz. 15 gündür kardeşimizin gerçek kimliğini ispatlama çabası veriyoruz. DNA testi yapabilirler" dedi.

ANTEPLİ İBRAHİM LEFKOŞALI GÖKHAN OLDU
1966 Gaziantep doğumlu İbrahim Yenisel'in Almanya hayali, Koblenz kentinde geçirdiği kalp kriziyle son buldu. Yenisel, kendisini Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne vatandaşı, 1972 doğumlu Gökhan Türkay olarak gösteren kimliği birkaç yıl önce almış, Almanya'ya gelmişti.

CENAZE 15 GÜNDÜR MORGDA
İBRAHİM Yenisel'in kardeşleri, Alman yetkililerden, kendilerine bir yol göstermelerini bekliyorlar. Kardeşlerinin cenazesini, babaocağı Gaziantep'e götürerek defnetmek için çaba harcayan yakınları, 15 gündür, eli kolu bağlı halde, morgun önünde bekliyor. Cenaze firması sahibi Efendi Esen ise "Cenazeyi hastaneden çıkardık. Aile çaresiz. Acil yardım bekliyoruz" dedi.


Kadir İNCE/WİESBADEN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimlik sahte ölüm gerçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN