’nın ’ı

AK Parti sözcüsü Çelik, ’da yükselen faşizmin bir canavar yarattığını dile getirdi ve aşırı sağın Avrupa’nın ’ı olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 24.5.2019
Aşırı sağ Avrupa’nın DEAŞ’ı
IRKÇILIK DOYUMSUZ CANAVAR
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa'da yükselen faşizme dikkat çekip aşırı sağın Avrupa'nın DEAŞ'ı olduğunu söyledi. Aşırı sağın, tüm Avrupa'da ortak ajandayla hareket ettiğine işaret eden Çelik, "Bunun, Avrupa için büyük bir tehlike, büyük bir sıkıntı olduğunu ifade etmek isterim. Irkçılık ve nefret siyaseti doyumsuz bir canavardır" diye konuştu.

İNSANLIK SUÇUNU TEMSİL EDİYOR
BU canavarın Avrupa demokrasilerini yutacak kadar büyüyeceğini dile getiren Çelik, aşırı sağcılar ile ırkçıların, Avrupa'da daha az İslam, daha az göçmen, daha az çoğulculuk ve daha az hukuk istediğini söyledi ve "Bölgemiz için DEAŞ nasıl bir tehdit, insanlık suçu, nefret siyasetini, katliam şebekesini temsil ediyorsa, aşırı sağ da Avrupa için bunu temsil etmektedir" dedi.

SİYASİ
MATRUŞKA ÜRETTİLER
TÜRKİYE'NİN aşırı sağ ve PKK konusundaki uyarılarının Almanya İçişleri Bakanlığı'nın raporuyla teyit edildiğini de söyleyen Çelik şöyle konuştu: Avrupa'da bir siyasi hayalet, siyasi matruşka ürettiler. Matruşkanın en tepesine Erdoğan ve Türkiye düşmanlığını koydular. Kaldırdığınızda altından İslam düşmanlığı çıkıyor. Derinlere gitmek lazım. Bunları kaldırdığınızda altından bir antisemitizm, eurofobik bir yaklaşım çıkar. Bunların görülmesi lazım.

APTAL MİLLİYETÇİLER
AVRUPA Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, kıtada güç kazanan aşırı sağcı siyasetçilere ilişkin, "Bu popülist, aptal milliyetçiler kendi ülkelerine aşık. Uzaktan gelenleri sevmiyorlar, ben uzaktan gelenleri seviyorum. Kendimizden daha kötü durumda olanlarla dayanışma içinde olmalıyız" dedi.

KAFALARDA BERLİN DUVARI İNŞA EDİLİYOR
AVRUPA çapında merkez sağ diye bir figürün kalmadığını belirten Çelik, "Merkez sağ olsa bile aşırı sağın ajandasını kullanmaya başladığını görüyoruz. Erdoğan düşmanlığıyla başlıyor, İslam ve Türkiye düşmanlığıyla devam ediyorlar. Berlin Duvarı somut olarak yıkıldı ama ideolojik düzeyde, kafalarda yüzlerce Berlin Duvarı Avrupa'da inşa ediliyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşırı sağ Avrupa’nın DEAŞ’ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN