Dualarımız küçük Anıl için

12 yaşındaki Anıl Ayan, bir okulun spor salonunda tavana asılı bulundu. sonucu, oynadığı ipin boğazına dolandığı ifade edilen Anıl, hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Ailesi perişan

Giriş Tarihi: 13.6.2019
Dualarımız küçük Anıl için
Almanya'nın Saarland Eyaleti'nde bulunan Schmelz kasabasında yaşayan Tekirdağlı Ayan Ailesi'nin 12 yaşındaki oğlu Anıl, bir okulun spor salonunun tavanında asılı bulundu. Arkadaşlarıyla Bettingen İlkokulu'nun bahçesinde futbol oynamaya giden Anıl'ı bir kız çocuğunun görmesi üzerine polis çağırıldığı öğrenildi. Anıl Winterberg Hastanesi'nde yaşam mücadelesi veriyor.

'KAZA SONUCU OLDU'
SAARBRÜCKEN Emniyet Müdürlüğü sözcüsü SABAH'a, çocuğun büyük ihtimalle iple oynarken yanlışlıkla kendisini asmış olduğundan hareket ettiklerini söyledi. Çocuğun kendini bir yere bağladığı, ancak ipin kayması sonucu çocuğun asılı kaldığı kaydedildi. İntiharı ihtimal dışı gören polis, üçüncü bir kişiden de şüphelenmiyor.

'KESİNLİKLE YALNIZ DEĞİLDİ'
AYAN Ailesi ise Anıl'ın yalnız olmadığını söyledi. Aile, "Anıl evden çıkarken, 'Arkadaşımla oynamaya gidiyorum' dedi" diye konuştu. Anne Ayten Ayan, o gün kendisinin doğum günü olduğunu söylerken, "Oğlum hayat dolu bir çocuktu. İntihar etmesi söz konusu değil" dedi. Anıl'ın sınıfının ve okul öğrenci birliğinin sözcüsü, sevilen bir öğrenci olduğu öğrenildi.

TANIKLAR KONUŞSUN
BABA Zafer Ayan ve Ayten Ayan, çocuklarının tek başına oynamadığını ve yanında birilerinin olduğunu belirterek, "Bu olay başına geldiğinde yanında en az bir çocuk daha vardı. Ancak şu an için ne olduğunu bilmiyoruz. Görenlerin mutlaka konuşup bilgi vermesi gerekir. Zaten olay yerinde bir başka çocuğa ait bir tişört bulunmuş. Bu da aslında yalnız olmadığını gösteriyor" diye konuştu.

DÜĞÜM BİLE ATAMAZ
ANIL'IN dayısı Orhan Tekce şimdi en önemli konunun Anıl'ın yaşama tutunması olduğunu belirterek, "Ne olduğunu bilmiyoruz. Ama intihar imkansız. Zaten ayakkabısını bile annesi bağlardı. Düğüm atamaz. Muhtemelen kaza olmuş. Aksini düşünmek istemiyoruz" dedi. Tekce, yeğeninin yoğun bakımda olduğunu belirterek, "Gece gündüz dua ediyoruz. Duaya ihtiyacımız var" dedi.


Fatih YILMAZ/SCHMELZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dualarımız küçük Anıl için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN