her yerde

Valisi Lübcke cinayeti ile cesaret bulan ırkçılar artık her yerde boy gösteriyor. Faşistler, Türk vatandaşlarını tahrik etmek için her türlü yola başvuruyor

Giriş Tarihi: 10.7.2019
Irkçılık her yerde
Almanya'da ırkçıların Müslüman ve Türklere yönelik kışkırtıcı saldırıları artarak devam ediyor. Kassel Bölge Valisi Dr. Walter Lübcke'nin NSU terör örgütüne yakın bir Neo- Nazi tarafından öldürülmesiyle cesaret bulan ırkçılar, 'Türkleri sindiririz' düşüncesiyle her yere gamalı haç çizmeye başladı. Son olarak Bremen'de bir evin bahçesine ve markete giden karpuzların üzerine gamalı haç çizildi.

BAHÇEYE KADAR GİRDİLER
BREMEN'DE bir ay içerisinde dördüncüsü gerçekleşen ırkçı saldırıda Neo- Naziler, bir Türk ailenin evinin bahçesine girdi ve kaldırım taşlarına gamalı haç çizdi. Görüntü vermekten çekinen aile, "Bahçemize kadar giren ırkçılar bizi tedirgin etti. Siyasiler ırkçılıkla mücadelede daha etkili olmalı. Ayrımcı, ırkçıları cesaretlendirici söylemler yerine, çok kültürlü toplumu öven konuşma yapılmalı" dedi.

KARPUZLARA GAMALI HAÇ

HALDEN gelen karpuzları dizerken şoke olduklarını ifade eden market sahipleri ise, "Sabah halden karpuz aldık. Tezgâha dizerken üzerine gamalı haç çizildiğini fark ettik. Dört karpuza gamalı haç çizilmiş. Durumu polise ve halde karpuz aldığımız toptancıya bildirdik. Sonra da karpuzları çöpe attık. Almanya çok kültürlü bir toplum. Irkçılığa geçit verilmemeli" diye konuştu.

CİDDİ ÖNLEM ALINMALI
ALMAN Yeşiller Partisi Bremen Eyalet Milletvekili Mustafa Kemal Öztürk, Bremen'de son haftalardaki ırkçı saldırıların artmasından endişe duyduklarını söyledi. Irkçılara karşı sessiz kalınmaması ve tepki gösterilmesi gerektiğini belirten Öztürk, "Ne yazık ki bu tür saldırılar artıyor. Daha ciddi önlemler almalıyız. Korkmadan mücadele etmeliyiz" dedi.

Mehmet UZUN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irkçılık her yerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN